Skończą się wędrówki pacjentów

PRZEMYŚL. W nocy i święta chorzy trafią tylko do Szpitala Wojewódzkiego.

Przedwczorajsze negocjacje Szpitala Wojewódzkiego z Przemyślu z NFZ dotyczące nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej dla całego Przemyśla i regionu zakończyły się sukcesem szpitala. Od początku przyszłego miesiąca to właśnie szpital na Monte Cassino będzie jako jedyny uświadczył tę usługę dla mieszkańców miasta i powiatu, czyli około 150 tysięcy mieszkańców. W konkursie brały też udział 114 Szpital Wojskowy i mały NZOZ, ale ostatecznie NFZ uznał, że Szpital Wojewódzki najlepiej wywiąże się z tego zadania.

– Świadczenia będą udzielane w ramach stacjonarnego dyżuru i stacjonarnej i wyjazdowej, czyli w domu pacjenta, opieki pielęgniarskiej – wyjaśnia zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu, Krzysztof Popławski. – Liczymy, że skończą się wędrówki pacjentów ze skierowaniami, pacjentów wymagających przyjmowania zastrzyków, odsyłanie pacjentów ze szpitali nie mających pełnego spektrum świadczeń medycznych.

W Polsce dotychczas było 800 placówek świadczących usługi medyczne w ramach nocnej i świątecznej opieki, od 1 marca będzie ich o 300 mniej. Nie jest to jednak „cięcie” oszczędnościowe, ani godzące w pacjenta. Jak podkreśla NFZ konsolidacja ma na celu podniesienie poziomu świadczeń. W Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu trwają przygotowania do nowego kontraktu.

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments