Skończmy wreszcie z przywilejami posłów i senatorów

Posłowie i senatorowie, których nie wybrano na kolejną kadencję  nie muszą martwić się, że nie będą mieli z czego żyć.

Przez cztery lata dostawali po 12 tys. zł wynagrodzenia, i korzystali z przywilejów, o których zwykły Kowalski może jedynie pomarzyć. Gdy przegrany poseł odchodzi z parlamentu, to nie musi od razu wracać do wcześniejszego miejsca pracy. Może sobie spokojnie wziąć trzymiesięczny urlop, gdyż za ten okres dostanie z Sejmu lub Senatu 30 tys. zł odprawy, za to tylko, że… nie dostał się powtórnie do parlamentu. Potem pracodawca, który zatrudniał go 4 lata temu, musi, bo takie jest prawo, przyjąć go do pracy. To nie wszystko – jego  wynagrodzenie ma być na takim samym poziomie, gdy odchodził i to wraz z podwyżkami jakie miałby dostać przez te lata. Te przywileje to skandal! Trzeba je w końcu znieść. Dlaczego “wybrańcy narodu”, posłowie i senatorowie, mają być aż tak uprzywilejowani. Czym sobie na to zasłużyli? Jeżeli wciąż będą tak hołubieni, to nigdy nie zrozumieją przyziemnych problemów obywateli, którym nie starcza pieniędzy i muszą żyć za przeciętne wynagrodzenie (na Podkarpaciu to 2939 zł). Nie dość, że jest aż tak znaczna między nimi różnica w zarobkach, to jeszcze zwykły Kowalski jeżeli już ma pracę, to może ją w każdej chwili stracić (nie jest bowiem chroniony prawem) i pracodawca może mu obniżyć wynagrodzenie nie ponosząc za to żadnych konsekwencji.

PRZECZYTAJ: „Przegranym posłom bezrobocie nie grozi”

Mariusz Andres

do “Skończmy wreszcie z przywilejami posłów i senatorów”

 1. ROMAN

  zawsze było tak że dookoła króla była cała banda klakierów/krzykaczy/popleczników/ donosicieli/szpicli/łotrów/bandytów/ lizusów/podpowiadaczy/trucicieli/doradców/- całe to dziadostwo nic nie robiło dla dobra ogółu tylko było do obsługi tego na tronie- czy coś się zmieniło no nic – tylko woda jak płynęła tak płynie a niewolnicy jak tyrali tak tyrają- oglądałem swego czasu za granicą film jakięś małe państewko na oceanie indyjskim zarządzane przez ród jakiegoś szejka – przez ponad 4oo lat producent przypraw do roboty sprowadzało czarnych niewolników z afryki – ci się bogacili na handlu niewolnikami i przyprawami a tamci / czarni/ tylko tyrali i po 400 latach zrobili rewoltę w ciągu jednej doby wyrżnęli 17.tysięcy arabów z całego otoczenia szejka a on czmychnął ostatnim samolotem ciekawy scenariusz nie ?

 2. rzeszowiak

  Ciekawy jestem ilu z tych poslow pracowalo by w Sejmie dla narodu gdyby nie bylo to platne stanowisko.
  Gdyby to bylo ochotnicze stanowisko w Rzeczypospolitej Ile z tych osob zostalo by poslami ?

 3. zgrzyt

  W polityce funkcjonują zbyt duże pieniądze. Dlatego tak pchaja sie tam ludzie całkiem mierni.

 4. ryszard

  i słusznie, a może by tak w czasie kryzysu posłowie, senatorzy i radni popracowaliby jak wolontariusze. ?
  Odprawy po zakończonej kadencji to bezprawie. Poseł otrzymuje po wyborze pracę na czas określony , a po skończonym czasie pracy nie przysługuje odprawa.

 5. ryszard

  i słusznie, a może by tak w czasie kryzysu posłowie, senatorzy i radni popracowaliby jak wolontariusze. ?

 6. rzeszowiak2

  czym zasłużyl się taki Pupa ? tym, ze przesiedział w radio Rydzyka i piep…. głupoty !
  a teraz mu dobrze płatny stołek do pierdzenia wymościć ?

  skandal !!!

 7. rzeszowiak

  Banda zlodzieji ktora dorwala sie do kryta. Uchwalili sobie prawa ze nie mozna ich karac tak dlugo jak sa u koryta i zra z niego. Pewnego dnia narod nie wytrzyma i bedzie jak za Insurekcji Kosciuszkowskiej gdy wieszal lud Warszawy oszustow i zbrodniarzy odpowiedzialnych za grabierze narodu.
  Ten czas znowu nadchodzi. Strzezcie sie bedacy u koryta bo was narod rozliczy wkrotce.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.