“Pożar, pożar. Pali się!” – krzyczeli mieszkańcy

Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Płonący kurczak mógł doprowadzić do pożaru wieżowca.

Wczoraj parę minut po godzinie 14 przed wieżowiec mieszczący się przy ul. Podwisłocze tuż obok Urzędu Skarbowego podjechały na sygnałach cztery wozy strażackie oraz karetka. Przed blokiem gromadzili się ludzie ze strachem w oczach. Niektórzy krzyczeli: – Pożar, pożar. Pali się!

Rzeczywiście z okna na czwartym piętrze wydobywał się dym. Sąsiedzi twierdzili, że w domu może ktoś się znajdować, dlatego strażacy podjęli decyzję o wyważeniu drzwi mieszkania. W mieszkaniu na szczęście nikogo nie było. Co było przyczyną zadymienia? Właściciel domu wyszedł z niego, zostawiając… kurczaka na rozgrzanej patelni.

Dlaczego do palącego kurczaka przyjechało tyle wozów strażackich? Jak dowiedzieliśmy się od strażaków nigdy oni do końca nie wiedzą co się dokładnie dzieje, gdy są wzywani na miejsce pożaru. – Istniało ryzyko pożaru bloku, dlatego wysłaliśmy tam cztery nasze jednostki – tłumaczy st. kpt. Grzegorz Wójcicki, z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Koszt przyjazdu czterech wozów i uczestnictwo w akcji dziesięciu strażaków to wydatek rzędu około 500 zł. – Teraz wyjaśnieniem dlaczego ktoś mógł spowodować pożar zajmą się policjanci – dodaje st. kpt. Wójcicki. Jak ustaliliśmy właściciel mieszkania otrzyma zapewne mandat lub sprawa trafi do sądu za spowodowanie zagrożenia w bloku, ale jest mało prawdopodobne żeby został obciążony kosztami akcji.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka NM
mieszkanka NM
8 lat temu

roman
nie dokonca lubie reagujacych jest coraz mniej straz pozarna powinna przyjechac jednym samochodem a w razie w drugim dojechac. Dzwoniacy chyba nie podał dobrych danych bo straz bładziła -widzialam to z balkonu

roman
roman
8 lat temu

powinni ukarać tego durnia, który wzywał straż !
obciązyc kosztami i wlepic mandat, na drugi raz bęcwał zastanowi sie zanim zadzwoni po straż ! :enil:

Antoni
Antoni
8 lat temu

dlatego ze w blokach mieszkaja rozni ludzie, nie tylko mlodzi piekni i zdrowi ale tez starzy chorzy niepelnosprawni ot odpowiedz dlaczego ktos tak postapil

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

a to kto ma zapłacić te 500 zł – podatnicy ? – a co temu gościowi łeb nie robi ? – dlaczego przed wyjściem z domu nie sprawdzi- woda/gaz/prąd – rondle/ żelazka itp- jak wybuli kasę to mu szare komórki na następny raz będą pracowały właściwie nie ?