Skonsultuj problemy z chirurgiem naczyniowym

- W naszym ośrodku przeprowadzamy wszystkie, nawet najbardziej skomplikowane operacje z zakresu chirurgii naczyniowej, zarówno klasyczne jak i wewnątrznaczyniowe, takie jak zabiegi rekonstrukcyjne tętnic, operacje tętniaków aorty brzusznej, naczyń obwodowych, zwężeń tętnic szyjnych, trzewnych, nerkowych, kończyn dolnych oraz operacje w urazach naczyń i zatorach, wewnątrznaczyniowe operacje tętniaków aorty brzusznej i piersiowej oraz operacje żylaków kończyn dolnych - mówi dr Adam Uryniak. Fot Wit Hadło
– W naszym ośrodku przeprowadzamy wszystkie, nawet najbardziej skomplikowane operacje z zakresu chirurgii naczyniowej, zarówno klasyczne jak i wewnątrznaczyniowe, takie jak zabiegi rekonstrukcyjne tętnic, operacje tętniaków aorty brzusznej, naczyń obwodowych, zwężeń tętnic szyjnych, trzewnych, nerkowych, kończyn dolnych oraz operacje w urazach naczyń i zatorach, wewnątrznaczyniowe operacje tętniaków aorty brzusznej i piersiowej oraz operacje żylaków kończyn dolnych – mówi dr Adam Uryniak. Fot Wit Hadło

PODKARPACIE. 14 grudnia (sobota) w 3 poradniach naczyniowych w regionie organizowana jest ogólnopolska akcja „Ocal Nogę”.

Amputacje kończyn spowodowane chorobami układu krążenia są nasilającym się problemem w naszym kraju. Chorzy często zbyt późno zgłaszają się do lekarza, nie dając sobie szansy na uratowanie kończyny. Szacuje się, że w Polsce żyje około 80 – 100 tys. osób po amputacji nogi lub ręki. Każdego roku dokonuje się u nas około 10 tys. amputacji kończyn, co oznacza, że w zasadzie co godzinę ktoś z nas traci kończynę na skutek schorzeń naczyniowych.

– Właśnie dlatego tak ważne jest, aby pacjenci zaczęli zwracać większą uwagę na pierwsze symptomy chorób naczyniowych oraz częściej korzystali z badań diagnostycznych – tłumaczy dr n. med. Adam Uryniak, ordynator Rzeszowskiego Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej PAKS IX. – Bez namysłu przyłączyliśmy się do akcji „Ocal Nogę”. Bardzo zależy nam na tym, aby pacjenci zgłaszali się do nas wcześniej niż do tej pory. Istnieje wtedy dużo większa szansa na ich wyleczenie i szybki powrót do zdrowia.

Zarejestruj się już dziś
Z bezpłatnych konsultacji Rzeszowskiego Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej zlokalizowanej przy ul. Ks. Jałowego 10 w Rzeszowie będzie można skorzystać w najbliższą sobotę 14 grudnia br. Specjaliści PAKS będą do dyspozycji pacjentów w godzinach 10 – 16.

Biała Sobota w poradniach naczyniowych jest odpowiedzią na rosnący lawinowo problem dostępności pacjentów do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej z zakresu chorób naczyń i niskiej świadomości na temat niedokrwienia kończyn dolnych i jego konsekwencji.

Dzień bezpłatnych konsultacji dla pacjentów z problemami naczyniowymi na Podkarpaciu w sobotę, 14 grudnia, organizują:
Rzeszów – Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, ul. Ks. Jałowego 10, rejestracja telefoniczna lub osobista w dniu 11-12-2013, w godz. 10-14, tel. 17 850 72 85,

Sanok – Artur Gładysz, ul. Podgórze 39, rejestracja telefoniczna lub osobista do 12-12-2013 od pn. do czw. w godz. 10 –19, tel. 13 464 11 55,

Przemyśl – Poradnia Chirurgiczna Wojewódzkiego Szpitala im. Św Ojca Pio, ul. Monte Cassino 18, rejestracja osobista, od 10 – 13.12.2013, w godz. 8 – 15, w rejestracji pacjentów POZ.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hugo co .... .....
Hugo co .... .....
7 lat temu

Rejestracja w Rzeszowie, w dniu 11-12-2013 w godz. 10 – 14, a artykuł napisany w dniu 11-12-213 o godz. 15,00, szkoda że jutro go napisaliście.