Skórka nie warta wyprawki

Anna-Moraniec1Rząd wymyślił tzw. zryczałtowany dodatek energetyczny, który od 1 stycznia 2014 r. będzie przysługiwał odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej, czyli osobie pobierającej dodatek mieszkaniowy, czyli korzystającej już ze wsparcia ośrodków pomocy społecznej. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie pewne ale…

Otóż wysokość zryczałtowanego dodatku energetycznego ma wynosić w zależności od tego, czy gospodarstwo domowe prowadzone jest przez osobę samotną, czy składającego się z kilku osób od 11,36 zł do 18,93 zł na miesiąc.

Żeby go otrzymać, starający się o taką pomoc muszą spełnić kilka warunków: posiadać ustalone prawo do dodatku mieszkaniowego, złożyć wniosek o zryczałtowany dodatek energetyczny z załączoną umową kompleksową lub umową sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest osoba pobierająca dodatek mieszkaniowy oraz zamieszkiwać w miejscu dostarczenia energii elektrycznej, co musi udokumentować w MOPS-ie stosownymi papierami. Skoro zaś to osobny dodatek, to musi zostać powołana osobna komisja, która rozpatrzy podanie i podejmie decyzję o przyznaniu bądź nie pieniędzy. Następnie te ok. 12 zł musi być wysłane pocztą, a więc kolejne opłaty. Faktem jest, że dla biednego każdy przysłowiowy grosz się liczy, ale czy naprawdę te 12 zł zmienią coś w budżecie rodzin? Otóż nie. 12 zł dodatku pomoże im jak umarłemu kadzidło.

Wynika z tego prosta prawda. Praca posłów i senatorów poszła na marne, a ich starania o polepszenie doli najgorzej sytuowanych można o kant d… rozbić. Chyba, że kwota przeznaczona na pomoc była dużo większa, a niestety poszła na zgoła coś innego niż początkowo planowano, czyli na pokrycie twórczego wysiłku osób stanowiących prawo w Polsce. A więc chamy czapki z głów. Dla was wystarczy parę zł, dla „elyt” potrzebne są tysiące.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
7 lat temu

Piękna, wywołująca uśmiech konkluzja;) Co do tematu to raczej się chce zapłakać, no ale właściwie to powoli człowiek przywyka do tej polskiej nieudolności i bezsensu.
I tylko Bareja w zaświatach chichocze..

Ambroży
Ambroży
7 lat temu
Reply to  Natalia

„Jeżeli ktoś szuka źródła sukcesów obecnej ekipy, to ich źródłem wcale nie są słodkie kłamstwa, nachalna propaganda czy nawet fałszerstwa wyborcze, ale nieznośna potrzeba, by ci na ekranie nie byli lepsi od nas. I lepsi nie są. Ba, są nawet o wiele gorsi, ale skutki takich wyborów można zrozumieć dopiero, gdy nieszczęście zapuka do drzwi. Idiota dopiero wtedy widzi, co wybrał. I dlatego właśnie jest idiotą.”-
– to maleńki cytat z tekstu red Sakiewicza , jakże bogato ilustrujący nasze położenie w stosunku do elyt..