Skorumpowani trener i obrońca

Tomasz W. obecny trener Karpat Krosno oraz Mateusz R. obrońca Stali Rzeszów.

PIŁKA NOŻNA. Do wrocławskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 14 w większości byłym piłkarzom Zagłębia Lubin i Cracovii oraz pośrednikowi.

Wszyscy są oskarżeni o ustawienie meczu tych ekip w sezonie 2005/06. W gronie podejrzanych znaleźli się Tomasz W. obecny trener Karpat Krosno oraz Mateusz R. obrońca Stali Rzeszów. Obaj dobrowolnie chcą się poddać karze.

Jak poinformował Wiesław Bilski z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, akt oskarżenia dotyczy ustawienia meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin, którego wynik (0-0) zapewnił dolnośląskiej drużynie awans do Pucharu UEFA.

Tomasz W. znalazł się na liście oskarżonych mimo, że oddał wręczone mu wówczas 7 tys. zł łapówki. Poza nim i Mateuszem R., na ławie oskarżonych, zasiądzie kilku obecnych lub byłych reprezentantów Polski.

Niewątpliwie najbardziej znanym jest Łukasz P., obecnie jeden z czołowych graczy kadry i Borussii Dortmund. Innym czynnym kadrowiczem, któremu prokuratura postawiła zarzuty jest grający obecnie w… Cracovii Łukasz M.

Według ustaleń prokuratury, na pomysł sprzedania meczu piłkarzom Zagłębia wpadli ówcześni zawodnicy Cracovii. Rywale mieli złożyć się po ponad 10 tys. zł. Łącznie przekazali 100 tys. zł łapówki.

12 z 14 oskarżonych chce dobrowolnie poddać się karze. – Dobrowolnie nie chcą poddać się karze jedynie Maciej I. i Paweł D. – powiedział Bilski. Pozostali są gotowi na karę od roku do 2 lat więzienia w zawieszeniu i karę grzywny.

PAP,and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ionileurizero
Ionileurizero
9 lat temu

Thank You For This Post, was added to my bookmarks.