Skorzystaj z bezpłatnych porad dotyczących ubezpieczeń

tydzień przedsiębiorcyPODKARPACIE. ZUS pomoże przedsiębiorcom, którzy odwiedzą go w dniach od 18 do 22 listopada.

Jak nie dać się podejść oszustom? Na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej? Jak korzystać z nowej wersji programu Płatnik? Dlaczego warto skonfigurować w firmowym laptopie Platformę Usług Elektronicznych ZUS? Na te i podobne pytania odpowiedź można będzie uzyskać w dniach od 18 do 22 listopada, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy.

W tych dniach placówki rzeszowskiego Oddziału ZUS przyjmować będą o trzy godziny dłużej (codziennie do godz. 18), oczekując na przedsiębiorców chcących skorzystać z porad ekspertów i uzyskać m.in. kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS.

Prowadzący działalność gospodarczą dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie informacji o abolicji składkowej: kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności. Warto będzie też porozmawiać o tym, jak nie dać się nabrać na „usługi” nieuczciwych pośredników, oferujących outsourcing pracowników.

Coś dla małych i dużych firm
W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się także, jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w placówce, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS: e-płatnika PUE (alternatywy zarówno dla programu Płatnik, jak i comiesięcznych wizyt w oddziale ZUS) czy zusomatów (urządzenia te dają możliwość, dzięki interaktywnym wrzutniom poświadczonego złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy).

Z kolei duzi przedsiębiorcy, którzy nadal korzystają z programu Płatnik, dowiedzą się o istotnych zmianach w tym narzędziu, które wchodzą w życie w listopadzie. Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu płatnika na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić.

Z myślą o osobach, które dopiero wkraczają w dorosłe życie, w rzeszowskim Oddziale zorganizowany będzie 22 listopada panel edukacyjno – aktywizacyjny dla uczniów klas maturalnych.

W 8 jednostkach terenowych rzeszowskiego Oddziału ZUS w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy także zorganizowane zostaną stanowiska, gdzie można będzie uzyskać przydatne informacje.

Więcej szczegółów na temat akcji na stronie zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments