Skorzystaj z nowej usługi MKS-u – elektronicznej portmonetki

Pasażerowie MKS-u za jednorazowe przejazdy zapłacą elektroniczną portmonetką. Niewykluczone, że w przyszłości za pomocą KKM będzie można zapłacić na przykład za skorzystanie z basenu. Fot. Autor

KROSNO. Zamiast kupować bilet w kiosku bądź u kierowcy…

Miejska Komunikacja Samochodowa w Krośnie uruchomiła usługę elektronicznej portmonetki. Oznacza to, że pasażerowie MKS-u będący właścicielami Krośnieńskiej Karty Miejskiej będą mogli za jej pomocą płacić za przejazdy jednorazowe.

Aby móc korzystać z nowej usługi trzeba wyrobić sobie KKM. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta MPGK przy ul. Fredry bądź w Punktach Obsługi Klienta znajdujących się w budynkach Urzędu Miasta Krosna przy ul. Staszica i Lwowskiej.

Jak to działa?
Otóż pasażer po wejściu do autobusu powinien zarejestrować przejazd poprzez zbliżenie karty do kasownika (zostanie pobrana stosowana opłata za przejazd).
Ceny biletów opłacanych z  elektronicznej portmonetki są niższe od cen biletów sprzedawanych przez kierowców z bileterki: dla biletu normalnego o 0,20 zł, dla biletu ulgowego 50% o 0,10 zł, dla biletu ulgowego samorządowego o 0,20 zł.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments