Skradzione kosmetyki schował w… łazience

Fot. KPP

JAROSŁAW. Policja zatrzymała sprawcę włamania do sklepu spożywczego, z którego zginęły m.in. kosmetyki, dowód osobisty właścicielki i jej karta bankomatowa.

W czwartek rano, tuż po godz. 6. mieszkanka gminy Jarosław zawiadomiła Policję o włamaniu do swojego sklepu. Jak poinformowała pokrzywdzona, zginął należący do niej dowód osobisty, karta bankomatowa, artykuły spożywcze, kosmetyki, alkohol i papierosy, a także 140 złotych w bilonie. Łączną wartość strat właścicielka sklepu oszacowała na 740 zł.

Na miejsce zgłoszenia udali się policjanci, którzy ustalili, że nieznany sprawca zerwał dwie kłódki w drzwiach sklepu i wszedł do środka.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia i wytypowali sprawcę. Z zebranych informacji wynikało, że sprawcą tego przestępstwa może być 40-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania tego mężczyzny. W jego domu odnaleźli ukryte w łazience skradzione kosmetyki. 40-latek nosił w swoim portfelu, dowód osobisty właścicielki sklepu, a w kieszeniach spodni miał bilon i cukierki, pochodzące z kradzieży.

Policjanci zatrzymali 40-latka do wyjaśnienia okoliczności tej sprawcy. Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem do sklepu. Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Jest on podejrzewany o popełnienie kilku innych kradzieży i włamań. Jeszcze dzisiaj policjanci zawnioskują za pośrednictwem prokuratury o areszt tymczasowy dla sprawcy tego włamania.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.