Skradziony portfel wrzucił do studzienki

Fot. Archiwum

Przemyscy policjanci zatrzymali kieszonkowca, który okradł mieszkańca powiatu. Aby odzyskać skradzione przedmioty funkcjonariusze potrzebowali pomocy pracowników… Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Kradzież miała miejsce 13 kwietnia br. na jednym z przemyskich przystanków. Późnym wieczorem,  49-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, wracał do domu. Zatrzymał się na przystanku i czekał na autobus. W pewnym momencie podszedł do niego młody mężczyzna i poprosił o papierosa. W trakcie rozmowy mężczyzna zauważył, jak chłopak z jego kieszeni wyciągnął portfel i zaczął uciekać. Pobiegł za złodziejem, ale nie zdążył go dogonić. O całym zdarzeniu powiadomił Policję. Okazało się że w porfelu były dokumenty, karta bankomatowa i niewielka ilość gotówki.

Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i zabezpieczyli ślady. Kilka dni zajęło im ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Przemyśla. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że złodziej wyrzucił portfel z dokumentami do studzienki kanalizacyjnej znajdującej się kilkaset metrów od miejsca kradzieży. W celu odzyskania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, konieczna była pomoc pracowników PWiK z Przemyśla, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem. Podczas wykonywania przeszukania studzienki znaleziono portfel z dokumentami pokrzywdzonego.

Sprawca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży i złożył wyjaśnienia, w trakcie których przyznał się do popełnienia czynu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

tc/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.