Skradziony złom sprzedali w punkcie skupu

Na zdjęciu odzyskane mienie. Fot. KPP Jarosław

JAROSŁAW. Trzej sprawcy odpowiedzą za kradzież żeliwnych rurek i kształtek z terenu firmy. Jak wynika z policyjnych ustaleń dwaj mieszkańcy gminy Pawłosiów i ich znajomy ukradli złom, a potem sprzedali go w skupie. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je pokrzywdzonemu. Sprawcy już usłyszeli zarzuty.

Kilka dni temu mieszkaniec Jarosławia zawiadomił o kradzieży złomu z terenu placu, gdzie prowadzi działalność gospodarczą. Z ogrodzonej posesji w podjarosławskiej miejscowości zginęły żeliwne rurki i kształtki. Pokrzywdzony wycenił straty na 1000 złotych. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze prowadzący w tej sprawie czynności, przypuszczali, że skradziony złom został sprzedany w jednym ze skupów metali kolorowych. Kilka dni po zgłoszeniu kradzieży policjanci ustalili, że w jednym z punktów skupu złomu doszło do transakcji.

Ustalono rysopis mężczyzny oferującego do sprzedaży złom i wytypowano sprawcę. Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania, badanie alkomatem pokazało wynik ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu 47-latek usłyszał zarzuty. W tym samym dniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pawłosiów. Jak wynika z policyjnych ustaleń to właśnie oni, 44-latek i 38-latek pomagali w kradzieży i sprzedaży złomu. Również usłyszeli zarzuty.

Cała trójka odpowie za kradzież. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odzyskane rurki i kształtki policjanci zwrócili pokrzywdzonemu.

en

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o