Skruszyć elbląski mur

Tomasz Ciećko (na pierwszym planie) i jego koledzy z formacji ofensywnych Resovii będą musieli się wznieść na wyżyny, by wygrać z Olimpią Elbląg. “Pasiaki” w tej rundzie strzeliły tylko jednego gola. Fot. Paweł Bialic

II LIGA. Siarka – Stal Rzeszów o 6 punktów; niełatwe zadanie “Stalówki”.

– Po zwycięskich derbach odżyły nadzieje na grę o najwyższe cele – podkreśla Stanisław Mandela, kierownik Resovii. Żeby pójść za ciosem rzeszowianie będą musieli skruszyć elbląski mur.

“Pasiaki” podejmą Olimpię, która zajmuje w tabeli jedno miejsce wyżej i ma punkt więcej. Trudno o bardziej niewygodnego przeciwnika. Spadkowicz remisował już 12 razy, przegrał tylko 3 mecze. To rekordowe osiągnięcia. – Strzelić gola Olimpii to wielka sztuka. Ten zespół stracił zaledwie 9 bramek w 23 meczach. Imponująca średnia – dodaje Mandela.

Poza domem elblążanie są tak samo niebezpieczni jak u siebie. Przegrali tylko raz, w połowie września 2012 roku w Płocku z Wisłą. A resoviacy, jeśli myślą o awansie, muszą w sobotę zwyciężyć. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zerkniemy na listę nieobecnych. Kamil Słaby, Bartłomiej Makowski i Dariusz Frankiewicz to kluczowi piłkarze drużyny. Trener Tomasz Tułacz będzie musiał znaleźć kogoś na lewą obronę i jedyną pozytywną informacją jest ta o powrocie do kadry po urazie Andrija Nikanowycza.

Nie mniejsza presja towarzyszyć będzie meczowi Siarki ze Stalą Rzeszów. Jeśli tarnobrzeżanie wygrają, zrównają się punktami z biało-niebieskimi, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe. – Nie chcę przesadzić, mówiąc, że szykuje się pojedynek o 6 punktów, ale tak chyba właśnie jest – kiwa głową Artur Kupiec, trener Siarki. Jego zespół wiosną spisuje się lepiej od Stali i w przeciwieństwie do niej, wystąpi w najmocniejszym składzie (wraca Jarosław Piątkowski; w rzeszowskiej ekipie wreszcie pojawi się Tomasz Margol). – Cudownie byłoby wykorzystać atut własnego boiska i upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – dodaje szkoleniowiec Siarki.

Stal Stalowa Wola, kolejna zagrożona spadkiem drużyna z naszego podwórka, jedzie do Siedlec. W tej rundzie na boisku Pogoni przegrała Puszcza, a Wisła Puławy i Olimpia zremisowały. Jesienią “Stalówka” wygrała 3-0, ale teraz ucieszy ją zapewne nawet najskromniejsza zdobycz.

SIARKA – STAL RZ.
sobota, godz. 15

RESOVIA – OLIMPIA
sobota, godz. 16

POGOŃ – STAL SW
sobota, godz. 17

Tomasz Szeliga

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o