Śledczy wykryli w rządowym tupolewie ślady trotylu

Fot. PAP

WARSZAWA. Macierewicz kontra prokurator Szeląg.

W trakcie śledztwa w Smoleńsku były użyte trzy urządzenia „dające pewność wykrycia materiału wybuchowego” – stwierdził wczoraj w Sejmie Antoni Macierewicz.

Macierewicz, szef sejmowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, powołał się na poniedziałkowy artykuł, który ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Stwierdzono w nim, że płk Ireneusz Szeląg, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, na konferencji prasowej 30 października wprowadził w błąd opinię publiczną, mówiąc, że polscy śledczy nie znaleźli śladów trotylu na wraku TU-154M, na co wcześniej wskazała „Rzeczpospolita”.

Poseł PiS zwrócił uwagę na – jego zdaniem – trzy kwestie, w których szef NPW wprowadził w błąd Polaków. – Pan Szeląg stwierdził, że w Smoleńsku użyto jednego rodzaju urządzenia wykrywającego skażenia i materiały wybuchowe. Jest to nieprawda. Użyto przynajmniej dwóch, a właściwie trzech typów urządzeń – powiedział Macierewicz. – Dodatkowo, płk. Szeląg stwierdził, że badanie wskazanym urządzeniem daje tylko wynik przesiewowy, czyli rodzaj wstępnego sprawdzenia. To jest nieprawda. Były tam użyte urządzenia dające pewność wykrycia materiału wybuchowego – tłumaczył.

Po trzecie zaś, dodał Macierewicz, „pułkownik Szeląg stwierdził, że śledczy nie wykryli obecności materiału wybuchowego, w szczególności trotylu i nitrogliceryny”. – To jest nieprawda, one zostały stwierdzone – skwitował poseł PiS. Macierewicz mówił, że „kilkaset próbek” pobranych z wraku i miejsca katastrofy przez polskich biegłych jest teraz w Polsce.

Źródło: TVN 24 /ps

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
mrikaDarekAmbrożydigit37radca prawny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Wczoraj w zakłopotanie wprawił mnie prezydent Komorowski , który w rozmowie z Justyną Pochankę stwierdził o swoim poparciu ustaleń komisji Millera podczas gdy minister Spraw Zagranicznych Sikorski w takim samym wystąpieniu w RMF i obaj z Jackiem Żakowskim mówią wyraźnie o zamachu.!!

mrika
Gość
mrika

Radco prawny

Akurat jest odwrotnie. Adwokat nie mówi co klient sobie życzy. Po co brać adwokata, skoro klient może powiedzieć wszystko sam co sobie życzy. Jeżeli sprawa jest cuchnąca i widać, że klient kłamie adwokat nie bierze tej sprawy. Wśród tej grupy zawodowej akurat dbają o to co inni sobie o nich myślą na podstawie prowadzonych spraw.
Ale ty mówsz, że jesteś radcą prawnym, a nie adwokatem. Tylko mówisz, a nie jesteś. Ze sformuowaniem zdania masz problem, a gdzie dopiero prawo materialne czy procesowe? Nie ta klasa, nie ta rasa.

Darek
Gość
Darek

Ani Piłsudski, ani Komuna takim kłamcom jak PISOWCY nie pozwoliliby chodzić wolno. Na co ta prokuratura jeszcze czeka?

Ambroży
Gość
Ambroży

Darek jeśli jesteś młody , poczekaj aż dorośniesz , jeśli masz coś z głową idź się leczyć ?. Nawet czasem zomowcom udawało się zastanowić – jakie ty masz pojęcie o Niepodległości, PRAWIE,i Wolności???

digit37
Gość
digit37

A może te wysokoenergetyczne substancje to zawartości „małpek” ? ?
Przecież tak licząc na „łeb” uczestnika tej eskapady po około dziesięciu lub i nawet więcej tych pojemników to daje niezły wskaznik ! !
Przecież ci co lecieli tym samolotem to nie byli sami abstynenci , a zamówienia Kancelarii wykazują że te „pojemniczki” to była normalność ! ! !

Ambroży
Gość
Ambroży

digit – gdyby Biedroń z Palikotem byli w tym składzie miałbyś wiele racji., ale wtedy szkoda byłoby dla tych dwóch czcionki aby o nich pisać?.

mono
Gość
mono

Generał Sikorski nie chciał podpisać się pod dokumentem, że Katyń to zbrodnia niemiecka. Rosjanie oburzyli się, że poprosił Czerwony Krzyż o wyjaśnienie tej zbrodni. Wiedział kto zamordował jego przyjaciół i podwładnych, z którymi rozstał we wrześniu 1939 r. A już na wiosnę 1040 r. ślad po nich zaginął. Od lat dochodzimy, co wówczas się wydarzyło i nic od przyjaciół Moskali nie da się wyciagnąć. Kogo zamordowano, gdzie pochowano. Z pokolenia na pokolenie rodziny czczą pamięć zamordowanych w Katyniu – nawet wówczas gdy groziło za to więzienie lub w najlepszym wypadku wysoka grzywna. Teraz w katastrofie smoleńskiej też trzeba by dojść… Czytaj więcej »

radca prawny
Gość
radca prawny

Adwokat w sadzie reprezentuje klienta i mowi to co klient sobie zyczy. To co adwokat sobie mysli o danej sprawie nie ma nic wspolnego z tym co mowi „za pieniadze”. Zrozumiales ?
Adwokat wcale nie musi wierzyc w to co mowi !!

marika
Gość
marika

Radco prawny czemu cytujesz stalinowski paragraf 212 kk.? Ile Ty masz lat, że się do tego przepisu przywiązałeś?
Nawet Michnikowi wstyd stosować ten przepis i woli zakładać sprawy jakoby spółka AGORA poniosła straty.

A jak zakwalifikujesz te osoby, co po latach dochodzą prawdy – chociażby rehabilitacji osob, nawet jeżeli wykonano wyrok śmierci na niej?
Swoją drogą z Ciebie radca prawny jak z koziej ….. trąba. Widać, jakie Ty masz pojęcie o postępowaniu procesowym i zbieraniu dowodów w sądach polskich i na świecie.

radca prawny
Gość
radca prawny

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
A jak to wygląda u nas??
Jeden taki już 5-ty rok chodzi i podjudza przeciw rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach.