Śledztwo w sprawie Millenium Hall umorzone

RZESZÓW. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w działaniach Bogdana Pawłowskiego

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie poinformowała wczoraj, że umorzyła śledztwo w sprawie działania członków zarządu spółki Conres na jej szkodę. Doniesienie w tej sprawie w lutym 2010 r. złożył poprzedni udziałowiec spółki – prywatnie zięć przedsiębiorcy Ryszarda Podkulskiego.

Śledztwo umorzono 20 grudnia, ale dopiero teraz prokuratura wydała komunikat w tej sprawie.

– Na podstawie zgromadzonych w toku śledztwa dowodów prokurator uznał, iż znamion czynu zabronionego nie zrealizowały działania zarządu spółki Conres w latach 2007-2010 podejmowane w związku z nabyciem nieruchomości, na których prowadzono inwestycję pod nazwą Millenium Hall, jak również odstąpienie od zaskarżenia orzeczenia sądu stwierdzającego nieważność uchwały nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników spółki Conres oraz wydanego przez sąd nakazu zapłaty – wyjaśnia Jaromir Rybczak, zastępca prokuratora okręgowego w Rzeszowie.

Na takiej samej podstawie umorzono wątek śledztwa dotyczący udaremnienia zaspokojenia jednego z wierzycieli Conresu poprzez usunięcie składników majątku w sytuacji grożącej spółce niewypłacalności oraz doprowadzenia udziałowca spółki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 41 mln 670 tys. zł. Chodzi o pożyczki jakie Ryszard Podkulski udzielił na rzecz prowadzonej przez spółkę Conres inwestycji Millenium Hall.

Prokurator: w sprawie działek pod galerią przestępstwa też nie było

Postępowanie obejmowało również sprawę pozwolenia na budowę Millenium Hall. Chodziło o zarzut złożenia przez Bogdana Pawłowskiego fałszywego oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomościami nr 1054 i nr 1060 na cele budowlane.

– W tym zakresie prokurator umorzył śledztwo wobec stwierdzenia braku znamion czynu zabronionego w odniesieniu do działki nr 1054 oraz wobec stwierdzenia braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa w zakresie odnoszącym się działki nr 1060 – wyjaśnia prokurator Rybczak. Postanowienie nie jest prawomocne.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments