Śledztwo ws. nożownika na finiszu

Podejrzany o zabójstwo Rafała K. wciąż przebywa w areszcie śledczym. Fot. Artur Getler
Podejrzany o zabójstwo Rafała K. wciąż przebywa w areszcie śledczym. Fot. Artur Getler

PRZYBORÓW k. DĘBICY. Prokuratura zbiera ostatnie dowody dotyczące lipcowego zabójstwa.

Grzegorz Ż. (60 l.), podejrzany o dokonanie zabójstwa swojego sąsiada, 26-letniego Rafała K., wciąż przebywa w areszcie śledczym. Dębicka Prokuratura Rejonowa czeka na ostatnie ekspertyzy biegłych i zapowiada, że niebawem zdecyduje o skierowaniu sprawy do sądu.

Do dramatu doszło 21 lipca w niedzielę tuż po godzinie 17. Przy głównej drodze biegnącej przez Przyborów przechodnie zauważyli szamotaninę. To Grzegorz Ż. szarpał się z jednym ze swoich sąsiadów, uderzył go nożem i ranił go nad uchem. Na pomoc nadbiegł Rafał K. (26 l). Grzegorz Ż. pchnął Rafała K. nożem w klatkę piersiową. Świadkowie udzielili pomocy 26-latkowi, był ranny, krwawił. Mimo wysiłków ratowników, Rafał K. zmarł w karetce podczas reanimacji.

Przypomnijmy, że Grzegorz Ż. zabarykadował się potem w mieszkaniu i został ujęty dopiero po szturmie antyterrorystów. Od tamtego czasu Grzegorz Ż. przebywa w areszcie, przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

We wtorek wpłynęła do prokuratury ekspertyza biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Wynika z niej, że przyczyną zgonu mężczyzny była rana kłuta w klatkę piersiową. Ostrze noża uszkodziło prawą komorę serca i Rafał K. zmarł wskutek krwotoku wewnętrznego.

Teraz prokuratura czeka jeszcze na opinię śladów DNA i ekspertyzę dotyczącą narzędzia zbrodni. Wtedy zarzuty wobec Grzegorza Ż. zostaną doprecyzowane. Poodejrzanego muszą przebadać psychiatrzy i orzec o jego poczytalności, wtedy prokuratura zdecyduje o skierowaniu sprawy do sądu.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslaw
Jaroslaw
7 lat temu

I proszę znowu trzeba było tak długiego czasu ,żeby prokuratura dębicka cokolwiek zrobiła , dalej to samo , trzeba było tyle czasu ,żeby się poukładali , prokuratorzy z sędziami i adwokatami . Tak bywa od lat w Dębicy !!! Czas z tym skończyć z kolesiostwem i układami .W Dębicy i Rzeszowie to największa mafia prokuratorsko-sędziowsko-adwokacka !!!. Może wreszcie ktoś się temu przyjrzy !!!!!!!!!!!