Słońce wyszło dla Unii

Piłkarze Unii dopiero w minioną sobotę zapewnili sobie utrzymanie w III lidze.

UNIA NOWA SARZYNA – PODLASIE BIAŁA PODLASKA. Po mało porywającym i dość jednostronnym widowisku piłkarze Unii pokonali przed własną publicznością Podlasie Biała Podlaska. Podopieczni trenera Piotra Brzezińskiego inkasując komplet punktów zapewnili sobie utrzymanie w gronie III-ligowców.

- Mamy ligę! – krzyczeli szczęśliwi zawodnicy z Nowej Sarzyny po bramce na 2-0 autorstwa Mateusza Kocura. Na taką radość mogli sobie już wówczas pozwolić, gdyż do zakończenia meczu pozostawało niecałe 10 minut, a i wieści płynące z innych boisk były dla „Chemików” optymistyczne.
Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania nad Nową Sarzyną przeszła ulewa, która mocno zmoczyła boisko. I chociaż szybko zaświeciło słońce, piłka płatała zawodnikom obu drużyn figle. Szczególne kłopoty z jej opanowaniem mieli gospodarze. Za każdym razem, gdy dochodzili do sytuacji strzeleckiej futbolówka praktycznie uciekała im spod nóg.

Po przerwie skuteczność Unii nadal szwankowała, mimo że goście pozwolili się stłamsić i czyhali wyłącznie na kontrataki. Zamiast uderzać, miejscowi… podawali jednak prosto w ręce bramkarza Podlasia. O totalnym pechu może mówić Łukasz Stręciwilk, który w 53 minucie nie trafił z metra! Napastnik Unii tak niefortunnie uderzył piłkę, że ta odbiła się od słupka i wróciła w ręce golkipera z Białej Podlaskiej. Dopiero chwilę później w końcu udało się objąć prowadzenie. Prostopadle podanie ze środka pola otrzymał Damian Juda i spokojnym strzałem w długi róg pokonał Adama Wasiluka. Podwyższył po indywidualnej akcji Kocur, a wygraną przypieczętował Stręciwilk, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na zdobywcy drugiej bramki. – Nie spodziewaliśmy się, że do ostatniej kolejki walczyć będziemy o utrzymanie. Złapaliśmy zadyszkę w połowie sezonu, ale ważne, że udanie go zakończyliśmy – skwitował bohater sobotniego starcia Mateusz Kocur.

UNIA – PODLASIE 3-0  (0-0)

1-0 Juda (52.)
2-0 Kocur (80.)
3-0 Stręciwilki (90. – karny)

UNIA: Napieralski – Kot, Federkiewicz, Bigas, Bartnik, Reptak, Kocur (90. Szafran), Bednarz, Wtorek, Juda (71. Telka), Stręciwilk (90. Pieróg).
PODLASIE: Wasiluk – Litwiniuk (60. Chalimoniuk), Jędrzejuk, Staszczuk, Bojarczuk, Maksymiuk, Jesionek, Leśniak (60. Mirończuk), Sobiczewski, Gawroński, Hołoweńko.
Sędziował Tomasz Jagieła (Krosno). Żółta kartka Stręciwilk. Widzów 250.

tc

do “Słońce wyszło dla Unii”

  1. erwin

    I Ja tam byłem – miód i wino piłem ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.