Słoniki i Ameryka

Fot. Stal Mielec

FORTUNA I LIGA. Przed PGE Stalą Mielec ostatnie mecze o punkty z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (dom) i Stomilem Olsztyn (wyjazd), a później tournee po wschodnim wybrzeżu USA.

Biało-niebiescy wracają do Nowego Jorku po trzech latach. 25 maja Stal zmierzy się ze Stalą Mielec Nowy Jork, 27 maja z Polonią Falcon, a 30 maja z Westchester Flames. Dwaj pierwsi rywale to kluby polonijne, trzeci występuje w USL League 2, czyli na trzecim poziomie rozgrywek. – Chcieliśmy, żeby na 80-lecie klubu Stal zagrała z kimś z wielkiej trójki Nowego Jorku: Red Bulls, NYCFC lub Cosmosem. Niestety, kluby MLS są w trakcie sezonu, a Cosmos gościć będzie St. Pauli Hamburg – wyjaśnił Artur Kurasiewicz, prezes Stal Mielec NY. To na zaproszenie jego oraz Grzegorza Fryca, prężnego biznesmena rodem z Mielca, drużyna Artura Skowronka pojawi się za wielką wodą.

– To jeden z programów obchodów jubileuszu 80-lecia istnienia naszego klubu. Nasi przyjaciele ze Stali Mielec Nowy Jork świętują z kolei 15. urodziny. Jedziemy do swoich kibiców, bo przecież w tym amerykańskim mieście i okolicach znajduje się mnóstwo emigrantów z Mielca. Wyprawa nic nas nie kosztuje, za wszystko płacą organizatorzy i sponsorzy. Traktujemy ją również jako nagrodę za najlepszy sezon od dwudziestu kilku lat – podkreśla Bartłomiej Jaskot, dyrektor FKS Stal. Trwają prace nad tym, by drużyna poleciała z Rzeszowa, promując w ten sposób połączenie Jasionka – Newark. Trener Skowronek zabierze do USA ok. 20 zawodników. Na pokład samolotu nie wsiądą na pewno Josip Soljić i Łukasz Wroński, którzy są świeżo upieczonymi ojcami i po zakończeniu sezonu jadą do swoich rodzin. Do Brazylii w sprawach osobistych wraca natomiast Leandro. W sobotę biało-niebiescy zagrają ostatni w tym sezonie mecz ligowy. Rywalem będą 8. w tabeli „Słoniki” z Niecieczy, choć dużo ciekawsze od wyniku są spekulacje, jak będzie wyglądała kadra Stali w następnych rozgrywkach. 10 piłkarzom kończą się kontrakty, część z nich, m.in. Krystian Getinger i Jonathan de Amo Perez stają się wolnymi zawodnikami i łakomymi kąskami dla mocniejszych. Już 5 zawodników Stali otrzymało propozycję z klubów ekstraklasy.

tsz

PGE STAL – TERMALICA
sobota, godz. 17.45

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o