Śluby na zamku

TARNOBRZEG. Zakochani będą mogli wziąć ślub w zamkowej scenerii

Niejedna panna młoda marzy o tym, by wziąć ślub na zamku. Już wkrótce, marzenia te będzie można zrealizować w Tarnobrzegu. Władze miasta czynią starania, by na ten cel udostępnić jedną z sal zamku dzikowskiego.

Obecnie, śluby cywilne można zawierać w tarnobrzeskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Elegancka, ale nie dość reprezentacyjna sala mieści się na pierwszym piętrze budynku magistratu przy ul. Mickiewicza.

Nowym miejscem, w którym zakochani mieliby sobie ślubować miłość, wierność i uczciwość małżeńską miałby być zamek dzikowski.

– Jest taki pomysł – potwierdza Wojciech Malicki, doradca prezydenta Tarnobrzega ds. kontaktów z mediami – Zanim zostanie on zrealizowany, konieczne jest przygotowanie jednej z sal zamku, a także uzyskanie zgody na przeniesienie z magistratu księgi, do której po zawarciu związku małżeńskiego wpisują się nowożeńcy.

Obecnie zamek dzikowski przechodzi gruntowną renowację. Po jej zakończeniu, będzie to niewątpliwie najbardziej reprezentatywny obiekt w mieście. O tym, by w jego scenerii, oraz pięknym otoczeniu dzikowskiego zamku można było zawierać śluby mówiono już kilka lat temu. Wówczas w grę miała wchodzić kaplica zamkowa. W niej, kapłani mieliby udzielać ślubów kościelnych. Niewykluczone więc, że już wkrótce w tym obiekcie, będzie można zawierać zarówno śluby konkordatowe, jak i cywilne i na wzór stołecznego pałacu ślubów, stanie się on zamkiem ślubów.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments