Służba Więzienna obchodziła swoje święto

Fot. Kpt. Jarosław Wójtowicz

RZESZÓW. Czterech funkcjonariuszy zostało odznaczonych Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Odznaczenia otrzymali od prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

W poniedziałek funkcjonariusze z podkarpackich aresztów śledczych i zakładów karnych spotkali się w Rzeszowie na wojewódzkich uroczystych obchodach Święta Służby Więziennej. Obchody rozpoczęły się wejściem Kompanii Honorowej OISW w Rzeszowie i Pocztu Sztandarowego do Kościoła Garnizonowego. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury. W trakcie akademii, w obecności wiceministra Wojciecha Węgrzyna, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej – gen. Jacka Włodarskiego i pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych formacji mundurowych czworo funkcjonariuszy zostało odznaczonych Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego. Medal ten otrzymują osoby, które poświęciły służbie ponad 30 lat życia. 23 osobom zostały wręczone odznaczenia resortowe “Za Zasługi w Pracy Penitencjarnej”. Sześcioro z nich to osoby spoza służby.

Święto Służby Więziennej to jeden z dwóch momentów w roku, kiedy funkcjonariusze tej formacji otrzymują awanse na wyższe stopnie służbowe. W tym roku ich liczba sięgnęła 139 osób. W większości są to stopnie podoficerskie, jednak w gronie awansowanych znalazło się również 28 oficerów.

W uroczystościach wzięli udział, oprócz ministra Wojciecha Węgrzyna i gen. Jacka Włodarskiego, delegacja z Ukrainy na czele z gen. Michaiło Dżiuź – dowódcą Ukraińskiej Służby Penitencjarnej we Lwowie, pan Jarosław Drozd – Konsul Generalny RP we Lwowie, podkarpaccy parlamentarzyści,  władze wojewódzkie i samorządowe, dowódcy wszystkich formacji mundurowych, przedstawiciele sądownictwa i środowisk naukowych.

ga

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ICEKclonxAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ICEK
Gość
ICEK

Był też ks. Szczupak – zapomniano napisać

Ambroży
Gość
Ambroży

A oto zapis relacji z innego balu -dziennikarzy mętnego nurtu .”Nic mnie nie obchodzi Smoleńsk. Temat katastrofy dla mnie nie istnieje – powiedział nam na Balu dziennikarzy w auli Politechniki Warszawskiej ks. Kazimierz Sowa. Po tych słowach duchowny wylewnie przywitał się z rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem. Tego wieczoru na XV Charytatywnym Balu Dziennikarzy nie brakowało scen świadczących o zażyłości polityków partii rządzącej z przychylnie o nich piszącymi dziennikarzami. Z posłem Halickim i jego żoną długo i wylewnie witała się publicystka „Wyborczej” Dominika Wielowieyska. Wśród okazywanych sobie sympatii i koleżeństwa jeszcze bardziej spektakularnie wypadło przywitanie rzecznika rządu Pawła Grasia z ks.… Czytaj więcej »

clonx
Gość
clonx

myslisz ze komus sie chcialo to czytac?
:D:D:D