Smartwatch dla dziecka

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Kiedyś o zegarkach, a teraz nasze dzieci marzą o Smartwatchach. Co to takiego i czym różni się od zwykłego zegarka?

Można powiedzieć, że Smartwatch to też zegarek, tylko że oprócz wskazywania godziny i daty ma wiele innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń tak, jak z telefonu. W zależności od modelu Smartwatch może pełnić funkcje telefonu, służyć tylko do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych lub wysyłania do rodzica sygnału SOS w przypadku zagrożenia. Dziecko może dodatkowo grać na nim w nieskomplikowane gry.

Czy warto?
Zapytaliśmy co sądzi o tym redakcja portalu poświęconego modzie dziecięcej – www.dzieciakowelove.pl. „dzieci lubią czasami chodzić swoimi drogami. Czasami zatracają poczucie czasu, zapominają oddzwonić, zostają dłużej na urodzinach, bo się dobrze bawią, nie odbierają telefonu, bo po prostu go nie słyszą w zgiełku różnych otaczających ich dźwięków. Smartwatch zapewnia przede wszystkim rodzicom poczucie bezpieczeństwa. Mogą kontrolować swoje dziecko z daleka i zawsze je zlokalizować”.

Zapytaliśmy też redakcję portalu poświęconego zegarkom – www.zegarki.net.pl : „Smartwatche przyjęły się już na dobre na rękach dorosłych. Dla młodzieży to będzie tym bardziej modny, stylowy i pożądany gadżet, który w dodatku bardzo ładnie wygląda. Dziecko pod ręką ma wszystko, czego potrzebuje – gry, telefon, zegarek – praktycznie cały świat.”

Rodzaje Smartwatchy
Modeli Smartwatchy jest naprawdę wiele. Czym się kierować przy ich zakupie? Przede wszystkim funkcjami, które są potrzebne nam i naszemu dziecku. Na przykład Smartwatch Q50 to model bez dotykowego wyświetlacza, z kilkoma prostymi funkcjami dla dziecka, w tym wysyłanie i odbieranie wiadomości oraz GPS. Za pomocą specjalnej aplikacji rodzic z kolei może kontrolować połączenia dziecka i ma możliwość podsłuchu. Cena tego modelu to 70 – 90zł.

Model wyższy Smartwatch Q90 oprócz wymienionych wyżej funkcji ma również dotykowy, kolorowy wyświetlacz. Jego cena waha się między 130 zł. a 160 zł.

Smartwatch CALMEAN jest najbardziej rozbudowanym Smartwatchem w tym zestawieniu. Z wyglądu przypomina zegarek, natomiast w środku ma wbudowaną kartę SIM oraz nadany numer. Dziecko może z niego dzwonić i przyjmować połączenia. Oprócz tego ma możliwość zainstalowania aplikacji rodzicielskich i posiada dotykowy wyświetlacz. Ma ciekawy design i na pewno spodoba się każdemu dziecku. Cena to ok. 200-300zł.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.dzieciakowelove.pl/smartwatch-dla-dzieci/

Artykuł sponsorowany

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.