Śmieci będą odbierać dwa razy w miesiącu

Już w grudniu śmieci z domów będą przywożone do sortowni MPGK dwa razy w miesiącu i w kolejnych miesiącach również. Fot. Wit Hadło
Już w grudniu śmieci z domów będą przywożone do sortowni MPGK dwa razy w miesiącu i w kolejnych miesiącach również. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Już w grudniu na prośbę mieszkańców.

Decyzja już zapadła. W przyszłym tygodniu po raz drugi przyjedzie śmieciarka i odbierze odpady. Tak będzie już w każdym miesiącu. MPGK przychyliło się do prośby mieszkańców, którzy domagali się częstszego odbioru śmieci.

Po interwencji mieszkańców, właścicieli domów jednorodzinnych, radni zdecydowali, że zwiększona będzie liczba kursów śmieciarek. Ludzie nie chcieli już dłużej trzymać w garażach odpadów tzw. frakcji suchej. Jak się okazało, dołożenie kursu po śmieci to nie będzie duży wydatek. Tylko 5 tys. zł miesięcznie. Na osiedlach już są rozprowadzane ulotki informujące o zasadach działania systemu po zmianach.

Jak poinformował Juliusz Sieczkowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, na ulotkach wyszczególniono ponad tysiąc ulic, które podzielono na dwie tabelki. W pierwszej rubryce są wymienieni właściciele domów, którzy na odbiór śmieci powinni czekać w pierwszym i trzecim tygodniu grudnia. Pozostali zaś w drugim i czwartym tygodniu. Lista ulic jest też dostępna na stronie internetowej MPGK.

Jest szansa, że obniżone zostaną ceny wywozu odpadów. Będzie to jednak zależało od tego, ile do miejskiej kasy wpłynie pieniędzy za odbiór odpadów. Na razie trudno precyzyjnie to obliczyć, bo prawie 2 tys. gospodarstw domowych nie złożyło tzw. deklaracji śmieciowych. Osoby te dostały wezwania do odpowiedzi na ponaglenia. Jeśli nie odpowiedzą, to nałożone zostaną na nich opłaty w wyższej wysokości, takie jak za odpady niesegregowane.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ekonomista
ekonomista
7 lat temu

Na zachodzie SMIECIE co tydzien, a materialy wtorne co 2 tygodnie.