Śmieci mają być wywożone raz na dwa tygodnie

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odbiera śmieci tylko raz w miesiącu.

Mieszkańcy chcą, aby śmieci z frakcji suchej były wywożone częściej. Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odbiera je tylko raz w miesiącu, choć rzeszowianie twierdzą, że właśnie tych śmieci jest więcej. Przez to mieszkańcy domków jednorodzinnych muszą magazynować odpady takie jak plastik, tektura czy papier. Za to raz w tygodniu odbierane są śmieci z frakcji mokrej, których teraz przy segregacji jest mniej.

Wydział Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie chce to zmienić, aby zarówno śmieci z frakcji suchej, jak i te z frakcji mokrej były odbierane co dwa tygodnie.

Nie do końca pomysł podoba się mieszkańcom, którzy twierdzą, że tak rzadki wywóz frakcji mokrej doprowadzi do smrodu i wylęgania się robactwa. Rzeszowianie domagają się też, aby przynajmniej raz w tygodniu MPGK odbierało śmieci wielkogabarytowe, bo obecnie stanowi to duży problem organizacyjny. Starsi ludzie na pewno nie będą wynajmować ciężarówek, aby pozbyć się starych mebli. Na pewno nie poradziliby sobie fizycznie przenieść te odpady ani finansować ich przewóz do MPGK.

– Jeżeli śmieci mają być wywożone rzadziej, to powinni obniżyć ceny za ten wywóz – mówi pan Andrzej.

Sprawa miała zostać poruszona na wtorkowej sesji Rady Miasta, ale w projekcie uchwały dotyczącej zmiany częstotliwości wywożenia śmieci z domków jednorodzinnych w Rzeszowie zabrakło opinii rad osiedli. Projekt trafi na sesję najprawdopodobniej w październiku, kiedy rady osiedli wypowiedzą się w tej sprawie.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowinka
rzeszowinka
7 lat temu

No wreszcie ktoś pomyślał sensownie przecież wywożenie frakcji suchej raz na miesiąc to stanowczo za mało dwa razy w miesiącu to już bardziej realne

olo
olo
7 lat temu

Wreszcie koniec smrodu i myszy w garażu.

all
all
7 lat temu

a jakie ma znaczenie segregacja, jeśli przejezdza jedna smieciarka i zabiera wszystko po drodze, niezależnie czy segregowane czy też nie.

John
John
7 lat temu

W centrum Rzeszowa wygląd będzie niezmieniony ale kolka ulic dalej będzie piękna ” tecza” ze smrodu i robactwa. Turyści i mieszkańcy będą ja podziwiać od rana do wieczora. To jest skandal z tym wywozeniem śmieci!!!! SLD i PO obudzi się jak ich biekny beton socjalistyczny będzie bardzo smierdzial i śmieci go zasypia .

Zdzisław
Zdzisław
7 lat temu

A co z osobami które nie segregują śmieci?

realista
realista
7 lat temu

POponuje POdnieść ceny dla mieszkańców domków,aby bandzie Peło i decom żyło się lepiej.