Śmierć bin Ladena – Al.-Kaida nadal groźna

PAKISTAN, USA. Ściśle tajna operacja sił specjalnych Stanów Zjednoczonych została przeprowadzona w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Atak niewielkiej grupy komandosów na siedzibę Osamy bin Ladena w Abbottabat w Pakistanie, trwał 40 minut. Akcję planowano od sierpnia ubiegłego roku. Wiedziało o niej wąska grupa wysokich urzędników w amerykańskim rządzie. Zgodę na realizację zadania wydał Brack Obama, prezydent USA. On też poinformował amerykański naród o sukcesie.

– W sierpniu zeszłego roku, po latach żmudnej pracy naszego wywiadu, dostałem wiadomość o możliwości dojścia do bin Ladena – mówił prezydent Obama. – To było dalekie od pewności i potrzeba było wielu miesięcy, żeby wprowadzić ten plan w życie. Wielokrotnie spotykałem się z naszym zespołem do spraw bezpieczeństwa, żeby uzyskać więcej informacji o szansie odkrycia kryjówki bin Ladena znajdującej się głęboko w Pakistanie. W zeszłym tygodniu, zdecydowałem, że mamy wystarczającą wiedzę do podjęcia akcji pojmania bin Ladena i doprowadzenia go przed wymiar sprawiedliwości.

Osama bin Laden i jego ludzie bronili się przed atakiem. W operacji uczestniczyli Amerykanie i współpracujący z nimi Pakistańczycy. Ostatecznie przywódca Al.-Kaidy zginął od strzału w głowę. Według niepotwierdzonych informacji zginął też syn bin Ladena i kobieta, którą Osama zasłaniał się jak tarczą. Nikt z atakujących nie został ranny.

Śmierć bin Ladena nie oznacza likwidacji Al.-Kaidy i nie kończy walki ze światowym terroryzmem. Jaka będzie odpowiedź najgroźniejszej na świecie organizacji terrorystycznej?

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

akcja bardzo szybka- 5 osób zastrzelonych- 4 śmigłowce z komandem przeprowadziły akcję – kto zagwarantuje na 100 procent że to był on- dlaczego szybko pozbyto się ciała- zatapiając w morzu- kto .to widział- francuzi stwierdzili że zdjęcie ze zwłokami było fotomontarzem- wiele niewiadomych- wszystko szybko posprzątane – dziwne- zastrzelenie jednego figuranta nie zlikwiduje terroryzmu , on się przyczai i hydra się obudzi – na razie jest szum medialno światowy pod publikę – oby nie było kolejnej daniny krwi-

alek
alek
9 lat temu
Reply to  roman

scenariusz podobny jak przy zamordowaniu ks. Popiełuszki –
szntaż, oskarżenia niewinnego człowieka , próba zastraszenia, porwanie, mord, zatopienie zwłok

Może to ci sami ?
zastanawiam się bo –
Piotrowski juz wyszedł z więzienia, do stanów mógł trafić jak wszyscy zbrodniarze wojenni i hitlerowcy,
potem wystarczyło zapisać się do CIA i jechac na tzw „wojnę z alkaidą” …
a potem hawaje czy loryda
i skoczcię mi na kant ….

rysiek
rysiek
9 lat temu

Zamordować człowieka bez sądu, a zwłoki wrzucic do wody ? Polska powinna potępic ten bandytyzm.
Terrorystów powinno postawić sie przed Trybunał Międzynarodowy i sądzić jak Miloszevica , a
Pakistan za napad na ich terytorium powinien jakieś kroki odwetowe podjąć