Śmierć motocyklisty przerwała rajd

Wypadek Węgrów okazał się zapowiedzią prawdziwego dramatu. Co ciekawe, ta sama załoga w ub. roku też miała wypadek na trasie naszej Baji. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Tysiące kibiców oglądały spektakularny wypadek węgierskich rajdowców na Baji. Z daleka od ludzkich oczu tragiczniejszy wypadek miał włoski motocyklista.

Trzecia odsłona rajdu Baja Carpathia zaczęła się pechowo i zakończyła tragicznie. Na piątkowym prologu w Stalowej Woli, „dachowało” auto węgierskiej załogi. W niedzielę, na kończącym rajd odcinku specjalnym, zginął włoski motocyklista. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w sobotę spłonął jeden z qaudów, a jego kierowca jest groźnie poparzony. Rajd został odwołany.

Baja Carpathia to najbardziej widowiskowy rajd pojazdów terenowych. Punkty do klasyfikacji zbierają na nim motocykliści, qadowcy i kierowcy aut z kilku krajów Europy. Na Baji można spotkać uczestników elitarnego Rajdu Dakar. Najbardziej rozpoznawalnym dakarowcem był w tym roku Adam Małysz.

Przygoda Węgrów i tragedia Włocha
Prolog Baji odbywa się na nadsańskich błoniach w Stalowej Woli. Trasa niespełna 5-kilometrowego odcinka jest zawsze tak pokręcona, że wymaga niebywałych umiejętności od kierowcy. Pojazdy prawie ocierają się o kibiców, a w tym roku prolog przyszło zobaczyć kilkanaście tysięcy osób.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zgrzyt
zgrzyt
8 lat temu

„To najbardziej widowiskowy rajd pojazdów terenowych”. Faktycznie – widać to na załączonym obrazku.