Śmierdząca i uciążliwa plaga psich kup

To nie psy, ale ich właściciele są winni zanieczyszczeniu chodników, placów, parków i placów zabaw. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Odchody są na chodnikach, w parkach, na skwerach i placach zabaw.

Zniknął śnieg, zawitała do nas wiosna, ale wraz z nią… plaga psich kup na miejskich chodnikach, w parkach, na skwerach i placach zabaw. Na śmierdzący i uciążliwy problem zwraca uwagę m.in. radny Paweł Michno (39 l.). – Ludzie nagminne skarżą się na to, szczególnie na osiedlu Ruczki i w okolicach Zespołu Szkół nr 2 – zaznacza Michno.

W podobnym tonie wypowiada się Krzysztof Wójcicki (35 l.), szef Zarządu Osiedla nr 2. – Kiedyś zwróciłem uwagę jednemu z mieszkańców, że nie zbiera odpadów po swoim psie. Odpowiedział mi, że nie ma gdzie ich wyrzucić. Powinny być na to specjalne pojemniki, których nie ma – irytuje się przewodniczący Wójcicki. – Nie sądzę, żeby ten mieszkaniec miał rację – twierdzi Grzegorz Dzimiera (56 l.), komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej.

- Nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby te nieczystości zabrać do foliowego woreczka lub jakiegoś pojemnika i postąpić z nimi tak, jak postępuje z zawartością nocnika dla dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób postępować – wyjaśnia Dzimiera. – Zresztą nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek zrobił awanturę z tego tytułu, że ktoś posprzątał nieczystości po swoim psie i wyrzucił je w woreczku foliowym do kosza na śmieci.

Komendant dodaje, że niesprzątanie po swoim psie jest wykroczeniem, za które odpowiada właściciel czworonoga. – Jeśli strażnik, idąc w patrolu, widzi, że do takiej sytuacji dochodzi, to jego obowiązkiem jest zareagować, ma do tego odpowiednie instrumenty prawne – podkreśla Grzegorz Dzimiera. – Natomiast jeżeli, za przeproszeniem, ta kupka jest już na chodniku, to najczęściej nie mamy możliwości ustalenia psa, ani jego właściciela.

Paweł Galek

do “Śmierdząca i uciążliwa plaga psich kup”

  1. tomek

    Sprzątanie psich kup szkodzi środowisku – zobacz a dowiesz się dlaczego http://audiobucznia.eu/sprzatanie-psich-kup-rujnuje-srodowisko/

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.