Śmierdzące ścieki wpłynęły do zalewu

- Ścieki z Paryji wpływają wprost do zalewu – mówi Kacper z Rzeszowa. – Czy nasz zalew nie jest już wystarczająco zanieczyszczony? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. BOGUCHWAŁA. Straż Miejska dostała skargi na zanieczyszczanie zalewu nieczystościami.

– Dostaliśmy wiele skarg na zanieczyszczanie zalewu. Ludzie skarżą się, że to GOKOM (Gospodarka Komunalna Sp. z o.o) z Boguchwały wlewa nieczystości do kanalizacji sanitarnej – mówi Jadwiga Jabłońska, Z-ca komendanta Straży Miejskiej. GOKOM zapewnia o swojej niewinności, a mieszkańcy obawiają się kontroli.

Coraz więcej skarg dociera do Straży Miejskiej od mieszkańców osiedla Zwięczyca. Dotyczą wlewania ścieków do potoku Paryja, który wpływa do zalewu rzeszowskiego. Mieszkańcy skarżą się na smród i twierdzą, że to GOKOM z Boguchwały. Wnioski takie wysunęli, kiedy zobaczyli, że beczkowóz GOKOM-u o nr rejestracyjnych RZE N932 wypompowywał nieczystości, które wcześniej prawdopodobnie wypompował z szamb i wpompowywał do kanalizacji sanitarnej, co jest sprzeczne z prawem.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i proszę gdzie te instytucje kontrolujące – jeszcze nikogo nie złapali – teraz będzie bicie piany – i przepychanki – nie my to oni – kiedy to się skończy ?

Arek
Arek
8 lat temu
Reply to  ROMAN

Za prezydenta Janowskiego w Rzeszowie były plany zasilania miasta woda z Bratkowic gdzie znajdują się zbadane duże podziemne zasoby wody. Wykonano nawet odwierty i był projekt budowy rurociągu do zbiorników wodnych które miały znajdować na granicy miasta i osiedla Przybyszówka.Może warto aby wrócić do tych planów sprzed lat i pomyśleć o zasilaniu hybrydowym miasta w wodę zdatna do picia.Pobieranie wody z zalewu gdzie wokół jest dużo napływajacych ścieków nie mówiąc o dużym zakładzie pracy jakim jest WSK- Rzeszów która zużyta wodę również wraca do zalewu. W innych miastach Europy jak choćby Rzym woda doprowadzana jest z górskich zbiorników wodnych i… Czytaj więcej »