Śmigłowiec nad Millenium Hall. FILM i ZDJĘCIA

RZESZÓW. Mieszkańcy Nowego Miasta zadzierali głowy w górę gdy w środę nad swoim osiedlem około godz. 18 usłyszeli huk silników nisko przelatującego dużego śmigłowca. Maszyna wylądowała na łączce obok siedziby TVP, tuż przy osiedlu przy Cegielnianej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Okazało się, że rosyjskiej produkcji helikopter typu Mi-8T należący do słowackiej firmy Techmont z Popradu przyleciał do Rzeszowa, by pomóc w montażu klimatyzatorów i urządzeń do chłodzenia wody na dachu pobliskiego centrum Millenium Hall. Elementy były przenoszone z ziemi na dach, a także na samym dachu.

Na miejsce lądowania maszyny, a także w rejon operacji przyszły tłumy mieszkańców, w tym mnóstwo dzieci. Zatrzymywały się też przejeżdżające samochody. Śmigłowiec przez ponad godzinę manewrował w rejonie Millenium Hall. Wiele razy zawisał na niskiej wysokości podnosząc z ziemi kolejne elementy, przy okazji wzbudzając tumany kurzu nad placem budowy. Helikopter kilka razy lądował też na pobliskiej łące dla uzupełnienia paliwa. Ze względów bezpieczeństwa teren lądowiska był ochraniany przez funkcjonariuszy policji.

– Maszyna transportowała 5 centrali wentylacyjnych podzielonych na różne elementy wraz z ich montażem na dachu inwestycji – informuje Michał Żmuda z Millenium Hall. – Najcięższy przenoszony element miał wagę 1900 kilogramów.

Wykonawcą prac była firma AVIBEX Wojciech Masewicz z Warszawy, której partnerem jest słowacki Techmont. W środę udało się przeprowadzić tylko część prac. Pozostałe elementy zostaną przeniesione na dach wykańczanego obiektu w czwartek. Dlatego śmigłowiec na noc pozostał na łące obok siedziby TVP przy ul. Kopisto.

kk


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments