Smoleńsk przeżyły trzy osoby?

Lider PiS (64 l.) dziwi się szumowi wokół słów A. Macierewicza, że trzy osoby mogły przeżyć. Fot. PAP

RYBNIK. Politycy komentują słowa Antoniego Macierewicza.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (64 l.), wypowiedział się w sprawie słów Antoniego Macierewicza dotyczących katastrofy smoleńskiej.

W ubiegły wtorek Macierewicz (65 l.), który jest szefem parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, mówił: – Po blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, czy prawdopodobieństwa, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły (katastrofę), są wiarygodne.

Powoływał się przy tym na „trzy niezależne źródła”, z których dwa pochodzą „od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych”.

Jarosław Kaczyński stwierdził w poniedziałek, że pamięta, iż 10 kwietnia 2010 roku po katastrofie tupolewa przekonywano go, że jego brat mógł przeżyć. – Około 10 rano stworzono mi nadzieję, że pośród tych trzech osób jest i mój brat – dodał szef PiS.  – To były informacje z polskiego MSZ, dlatego nie rozumiem, czemu wokoło tego robi się tyle szumu – dodał.

Lider opozycji wypowiedział się także na temat samego Macierewicza. – Pomysł powołania zespołu (parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej – red,) to był mój pomysł. Żeby stanął na jego czele Antoni Macierewicz, to też mój pomysł – podkreślił szef PiS. Dodał, że Macierewicz „to człowiek od rzeczy trudnych”, a jako przykład podał rozwiązanie WSI.

Także prof. Piotr Gliński (59 l.), skomentował słowa Macierewicza, powołując się na rozmowę z nim. – Mówił, że są wiarygodne relacje. I powołuje się na cztery relacje. To jest relacja polskiego konsula z Sankt Petersburga, to jest relacja byłego peerelowskiego szpiega pana Turowskiego, dyplomaty, jeszcze jednego dyplomaty z MSZ oraz funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu – powiedział prof. Piotr Gliński. Dodał, że jego zdaniem wiarygodność tych relacji trzeba zweryfikować.

Prokuratura, pytana o słowa Macierewicza, podkreśla, że nie ma dowodów, by ktokolwiek przeżył katastrofę smoleńską.

tvn24/ps

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
internistapostronny obserwatorRealhijenaantycwel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
internista
Gość
internista

Czy to te które Macierewicz dobijał aby nie było żywych świadków nakazu lądowania ?

postronny obserwator
Gość
postronny obserwator

Jedną z tych osób jest PREZES PiS-u.

hijena
Gość
hijena

przypomnijmy sobie pierwsze komentarze na temat rewelacji Maciarewicza zaraz po katastrofie.Wszelka swołocz nazwała go idiotą .Dzisiaj wersja wybuchu jest jedyna wersją uznawana przez zachod i USA.

antycwel
Gość
antycwel

Ku**a te tvn-y to jednak z ch**ami się na łby pozamieniały

baska
Gość
baska

czy to prawda że wczoraj w Krakowie prezes Jarosław dał zgodę Dziwiszowi aby wielkiego Lecha przeznaczyć na relikwie?

rataj pana hrabiego
Gość
rataj pana hrabiego

Prezes to se moze rzadzic ale gownem ktore se usra.

iza
Gość
iza

A skąd wiesz kto i kiedy wydał polecenie lądowania?
Jeżeli wiesz i nie masz wątpliwości to musisz być świadkiem i w prokuraturze wojskowej złożyć zeznania.

szeryf
Gość
szeryf

Przesluchajcie bilingi telefoniczne. Po co ukrywana jest prawda rozmowy telefonicznej pomiedzy zleceniodawca ladowania dla pilotow a skrywajacym prawde o poleceniu wydajacym to polecenie ?
Po co ?

szeryf
Gość
szeryf

Co do jejnej z tych osob nie ma zadnych watpliwosci ze przezyla katastrofe Smolenska. Byla to osoba ktora telefonicznie wydala polecenie ladowania w Smolensku mimo braku mozliwosci ladowania ze wzgledu braku widocznosci.

Ambroży
Gość
Ambroży

szeryfie- czytając Twoje wypociny ciśnie mi się na usta melodia jednej z Maryjnych pieśni ….: ociemniałym podaj rękę, niewytrwałym skracaj mękę… !!

baska
Gość
baska

ambroży -bolą cię kłyki że tak bredzisz.Po co mieszasz Boga w ludzkie sprawy

szeryf
Gość
szeryf

Co do jejnej z tych osob nie ma zadnych watpliwosci ze przezyla katastrofe Smolenska. Byla to osoba ktora telefonicznie wydala polecenie ladowania w Smolensku mimo braku mozliwosci ladowania ze wzgledow braku widocznosci.

Real
Gość
Real

Zapewne masz na myśli tego (i całą jego bandę) co już około 5-tej (jeszcze przed katastrofą)wiedział, że zastąpi prezydenta i już miał przygotowaną mowę, a co ” wyciekło ” do internetu.