Smoleńsk przeżyły trzy osoby?

Lider PiS (64 l.) dziwi się szumowi wokół słów A. Macierewicza, że trzy osoby mogły przeżyć. Fot. PAP

RYBNIK. Politycy komentują słowa Antoniego Macierewicza.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (64 l.), wypowiedział się w sprawie słów Antoniego Macierewicza dotyczących katastrofy smoleńskiej.

W ubiegły wtorek Macierewicz (65 l.), który jest szefem parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, mówił: – Po blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, czy prawdopodobieństwa, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły (katastrofę), są wiarygodne.

Powoływał się przy tym na „trzy niezależne źródła”, z których dwa pochodzą „od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych”.

Jarosław Kaczyński stwierdził w poniedziałek, że pamięta, iż 10 kwietnia 2010 roku po katastrofie tupolewa przekonywano go, że jego brat mógł przeżyć. – Około 10 rano stworzono mi nadzieję, że pośród tych trzech osób jest i mój brat – dodał szef PiS.  – To były informacje z polskiego MSZ, dlatego nie rozumiem, czemu wokoło tego robi się tyle szumu – dodał.

Lider opozycji wypowiedział się także na temat samego Macierewicza. – Pomysł powołania zespołu (parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej – red,) to był mój pomysł. Żeby stanął na jego czele Antoni Macierewicz, to też mój pomysł – podkreślił szef PiS. Dodał, że Macierewicz „to człowiek od rzeczy trudnych”, a jako przykład podał rozwiązanie WSI.

Także prof. Piotr Gliński (59 l.), skomentował słowa Macierewicza, powołując się na rozmowę z nim. – Mówił, że są wiarygodne relacje. I powołuje się na cztery relacje. To jest relacja polskiego konsula z Sankt Petersburga, to jest relacja byłego peerelowskiego szpiega pana Turowskiego, dyplomaty, jeszcze jednego dyplomaty z MSZ oraz funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu – powiedział prof. Piotr Gliński. Dodał, że jego zdaniem wiarygodność tych relacji trzeba zweryfikować.

Prokuratura, pytana o słowa Macierewicza, podkreśla, że nie ma dowodów, by ktokolwiek przeżył katastrofę smoleńską.

tvn24/ps

do “Smoleńsk przeżyły trzy osoby?”

 1. antycwel

  Ku**a te tvn-y to jednak z ch**ami się na łby pozamieniały

 2. baska

  czy to prawda że wczoraj w Krakowie prezes Jarosław dał zgodę Dziwiszowi aby wielkiego Lecha przeznaczyć na relikwie?

 3. iza

  A skąd wiesz kto i kiedy wydał polecenie lądowania?
  Jeżeli wiesz i nie masz wątpliwości to musisz być świadkiem i w prokuraturze wojskowej złożyć zeznania.

  • szeryf

   Przesluchajcie bilingi telefoniczne. Po co ukrywana jest prawda rozmowy telefonicznej pomiedzy zleceniodawca ladowania dla pilotow a skrywajacym prawde o poleceniu wydajacym to polecenie ?
   Po co ?

 4. szeryf

  Co do jejnej z tych osob nie ma zadnych watpliwosci ze przezyla katastrofe Smolenska. Byla to osoba ktora telefonicznie wydala polecenie ladowania w Smolensku mimo braku mozliwosci ladowania ze wzgledu braku widocznosci.

 5. szeryf

  Co do jejnej z tych osob nie ma zadnych watpliwosci ze przezyla katastrofe Smolenska. Byla to osoba ktora telefonicznie wydala polecenie ladowania w Smolensku mimo braku mozliwosci ladowania ze wzgledow braku widocznosci.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.