Smród, że głowę urywa!

Fot. Wit Hadło

TRZEBUSKA, GM. SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Mieszkańcy sprzeciwiają się, by rekultywacją terenów pocegielnianych zajęła się firma Global Technology

- Decyzja należy do nas, nie chcemy was tu! – grzmieli zgromadzeni na sali mieszkańcy, którzy stawili się wczoraj na zebraniu wiejskim w Trzebusce. – Postawcie sobie przed domem przyczepę z tym co my tu mamy i wąchajcie! – wtórowali im mieszkańcy Przewrotnego, którzy na dowód swoich słów przywieźli ze sobą w reklamówce ziemię z rekultywowanego u nich wyrobiska. – Tak u nas śmierdzi! – dowodzili. – Wszystkie prace prowadzone są zgodnie z przepisami ochrony środowiska – przekonywał przedstawiciel Global Technology.

W niedzielę w szkole w Trzebusce odbyły się konsultacje mieszkańców w sprawie przeprowadzenia rekultywacji wyrobiska pocegielnianego przez firmę Global Technology. Tę samą, która zajmuje się rekultywacją wyrobiska w Przewrotnem. – Ludzie są przerażeni, że będzie tutaj to samo co w Przewrotnem – mówił nam przed spotkaniem Andrzej Ożóg, burmistrz Sokołowa Młp. – Najbliższe domy są w odległości ok. 100 metrów od miejsca, gdzie mają być składowane odpady. Ludzie boją się, smrodu i skażenia wody.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Katarzyna Szczyrek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.