SMS Rzeszów drugi

Młodzi piłkarze z Rzeszowa znakomicie spisali się w turnieju Deichmanna, w którym zajęli 2. miejsce. Fot. Materiały prasowe

PIŁKA NOŻNA. DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA. Chłopcy do lat 11 ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rzeszów po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony na ogólnopolskich rozgrywkach.

Rzeszowianie podczas turnieju Deichmanna, który posiada rangę nieoficjalnych mistrzostw Polski, doszli aż do wielkiego finału, gdzie nieznacznie ustąpili rywalom z Leszna. Sukces SMS-u, to nie jedyny powód do dumy dla Podkarpacia. Do finałów tych prestiżowych zawodów zakwalifikowały się także Siarka Tarnobrzeg oraz Beniaminek Krosno, zajmując odpowiednio 3. i 4. miejsce.

W finałowym turnieju rozgrywanym w Wałbrzychu, dziecięce zespoły z naszego województwa pokazały prawdziwą moc, plasując się w najlepszej czwórce mistrzostw Deichmanna. Od początku wyśmienicie radzili sobie rzeszowianie. SMS przebrnął kwalifikacje jak burza, uzyskując przepustkę do Wałbrzycha pokonując w bezpośrednim meczu o awans… swoich kolegów z drużyny, tworzących inny zespół (rzeszowianie wystawili dwie silne ekipy z rocznika 2008!).

Wynik tylko dodatkiem

Nader mocna kadra rzeszowskich zawodników znalazła potwierdzenie w rywalizacji o medale. SMS Rzeszów występujący pod nazwą Czarnogóra Trzebownisko pewnie wygrał grupową rywalizację, lecz najcięższe mecze były dopiero przed nim. Tuż po wyjściu z grupy, nasz zespół grał o wejście do najlepszej ósemki turnieju, bez problemów pokonując rówieśników ze Szczecina (5-1). Poprzeczka poszła wyżej, bowiem przed tzw. Czarnogórą Trzebownisko w drodze do półfinału stanął dobrze poukładany rywal z Gdyni. SMS okazał się minimalnie lepszy (1-0) i mógł cieszyć się awansem do najlepszej czwórki. W 1/2 finału skonfrontowały się dwie drużyny z Podkarpacia. Rzeszowska Czarnogóra podejmowała Finlandię Krosno (Beniaminek Krosno). Derby wypadły zdecydowanie na korzyść SMS-u, który zwyciężył 4-0. W starciu o główną nagrodę turnieju (wyjazd na mecz Ligi Mistrzów) nasz team po bardzo emocjonującym widowisku, musiał uznać wyższość graczy z Leszna, przegrywając w ostatnich sekundach dogrywki (3-2). Rzeszowianie wcale nie byli gorsi, długimi momentami dyktując warunki gry, jednak stały fragment rywali zadecydował o końcowym triumfie lesznian. – Przegrywamy, ale nie jest to smutne zakończenie – zgadzają się trenerzy SMS-u, Paweł Kmuk i Szczepan Piela. – Dobra gra zespołu jest dla nas najważniejsza, a wynik końcowy, to tylko dodatek – dodają zadowoleni szkoleniowcy. Wszyscy zawodnicy wicemistrza zasłużyli na pochwały, a jury Deichmanna doceniło Mateusza Leniarta, wybranego najlepszym piłkarzem turnieju.

Podkarpacie rośnie w siłę

Jak wspomnieliśmy na wstępnie, powodów do zadowolenia ma więcej drużyn z Podkarpacia. Miejsce na najniższym stopniu podium dla Siarki i lokata tuż za nim Beniaminka, to powód do dumy dla stawianego często na marginesie szkolenia dzieci i młodzieży województwa Podkarpackiego. Nasze zespoły znalazły się w pierwszej czwórce najlepszych 32 zespołów w Polsce! Mało tego, w kategorii U-9, błysnęły akademie DAP-u Dębica i Ziomków Rzeszów, zajmując 3. i 4. pozycję. Wyczyn Ziomków jest tym znakomitszy, bowiem podopieczni Dawida Bartusia pojechali na finały z dziką kartą.

Klasyfikacja U-11: 1. Niemcy – Leszno (AP Reissa), 2. Czarnogóra – Trzebownisko (SMS Rzeszów), 3. Polska – Stalowa Wola (Siarka Tarnobrzeg), 4. Finlandia – Krosno (Beniaminek Krosno).

Skład SMS-u Rzeszów: Jakub Kowalski, Mateusz Leniart, Szymon Polak, Filip Sondej, Rafał Bajek, Jakub Papiernik, Oskar Nerc, Hubert Pieczko, Michał Czyrek, Kacper Partyka, Paweł Kmuk (I trener), Szczepan Piela (II trener).

lukas

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o