SMS-y zamiast znaczków pocztowych

Poczta w Danii wprowadza nowy sposób opłaty za przesyłki. Zamiast naklejać znaczek, wystarczy wysłać SMS-a. Wprowadzenie podobnego systemu planuje Szwecja.

Nowa usługa będzie obowiązywała od 1 kwietnia. W Mobilnej Poczcie wystarczy wysłać wiadomość o treści “PORTO” pod numer 1900, aby otrzymać specjalny kod, który będzie można wykorzystać w ciągu 7 dni. Wpisany na kopercie zastąpi znaczek. Na razie w ten sposób będą obsługiwane tylko krajowe listy ważące do 50 gramów.

Telefoniczny sposób dokonywania opłat za listy ma przede wszystkim ułatwić ich wysyłanie w miejscach, gdzie akurat nie ma dostępu do znaczków. – Mobilna Poczta jest użytecznym dodatkiem dla tych, którzy potrzebują znaczka niezależnie od miejsca i czasu. Oczywiście nadal będziemy podtrzymywać duńską tradycję pocztowych znaczków – powiedział przedstawiciel Duńskiej Poczty Henrik Larsen.
Uruchomienie podobnej usługi planowane jest w Szwecji, gdzie będzie można z niej skorzystać wysyłając standardowe listy oraz małe paczki, ważące do 2 kilogramów.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments