Sobut imponuje skutecznością

Grzegorz Sobut (z prawej) był skuteczny w I lidze i nie zatracił tego waloru także w Superlidze

SUPERLIGA. W gronie 20 najskuteczniejszych zawodników znalazł się czterech przedstawiciel Stali Mielec

Grzegorz Sobut to najskuteczniejszy strzelec Stali Mielec w rozgrywkach ligowych. W czołowej dwudziestce rozgrywek, znalazło się jeszcze czterech zawodników naszej drużyny.

Dobra dyspozycja Sobuta nie jest żadną niespodzianką. Zawodnik już w poprzednim sezonie imponował skutecznością, zostając królem strzelców I ligi. Rzucił wówczas 174 bramki, co dało średnią 9,7 na mecz. W Superlidze, ze zrozumiałych względów rzadziej trafia do bramki (5,53 goli na mecz), ale nadal jest w czołówce najskuteczniejszych. W tej chwili zajmuje piątą lokatą, z niewielką stratą do drugiego w klasyfikacji Wojciecha Gumińskiego (AZS Gorzów Wlkp.). Zdecydowanym liderem jest natomiast Wojciech Zydroń, lider Azotów Puławy.

Babicz na 2. miejscu

Drugim strzelcem Stali w obecnym sezonie jest Adam Babicz. On z kolei zamyka czołową „10” klasyfikacji najskuteczniejszych. W poprzednim sezonie, wiceliderem pod względem zdobyczy bramkowych był Łukasz Janyst. W tym dał się wyprzedzić Babiczowi, ponieważ nie grał we wszystkich meczach. Niespodzianką jest natomiast postawa Marka Szpery. Najmłodszy z tego grona, znakomicie odnajduje się w najwyższej klasie rozgrywkowej i jest obecnie trzecim rzucającym mieleckiej drużyny.

Bez potentatów

Co ciekawe w czołowej „10” próżno szukać szczypiornistów Vive Kielce oraz Wisły Płock, czyli dwóch czołowych ekip w lidze. Wynika to z faktu, że potentaci w swoich składach mają wielu bardzo dobrych zawodników i z reguły zdobycze bramkowe rozkładają się na kilku z nich w poszczególnych meczach.

Najlepsi strzelcy Superligi
1. Wojciech Zydroń (Azoty Puławy) 94 bramki 12 mecze
2. Wojciech Gumiński (AZS Gorzów Wlkp.) 78 13
3. Uladzimir Khuzeyeu (AZS Gorzów Wlkp.) 75 13
4. Dmytro Zinchuk (Azoty Puławy) 74 12
5. Grzegorz Sobut (Stal Mielec) 72 13
6. Bartłomiej Tomczak (Zagłębie Lubin) 71 12
7. Dawid Przysiek (Nielba Wągrowiec) 69 11
8. Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn) 68 13
9. Tomasz Mochocki (Chrobry Głogów) 67 12
10. Adam Babicz (Stal Mielec) 64

17. Marek Szpera (Stal Mielec) 58 13
18. Łukasz Janyst (Stal Mielec) 55 11

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments