Sokiści porażą paralizatorem

Takie paralizatory będą mogli używać sokiści wobec agresywnych podróżnych. Fot. Archiwum

KRAJ, PODKARPACIE. Według ekspertów taka broń jest bezpieczniejsza w użyciu niż miotacz gazu.

Paralizatorów będą mogli używać nie tylko policjanci, ale też Straż Ochrony Kolei, straż rybacka, łowiecka, a nawet straż marszałkowska. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt ustawy o zasadach użycia środków przymusu bezpośredniego przez służby działające w kraju.

Resort uznał, że konieczne jest wprowadzenie czegoś pośredniego pomiędzy pałką służbową a bronią palną. Taką rolę będą spełniać paralizatory elektryczne. MSW proponuje, aby taki rodzaj broni wprowadzić na szeroką skalę i żeby wszelkie służby miały prawo do korzystania z niej.

- Paralizator ułatwi pracę funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei – stwierdził Zdzisław Partyka, zastępca komendanta Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu. – Teraz strażnicy mogą używać pałek, kajdanek i ręcznych miotaczy gazu. Ale ta ostania broń, a nawet pałka, są niewygodne w użyciu w przypadku interwencji np. w pociągu.

Jak dodał Zdzisław Partyka, jeżeli funkcjonariusz chciałby użyć miotacza, to musiałby zamknąć cały przedział i wyprosić podróżnych z tego przedziału, w którym potrzebna byłaby interwencja wobec agresywnego pasażera. Dlatego jego zdaniem paralizator to dobre rozwiązanie, na chwilę zamroczy agresora, ale nikomu w przedziale nie zrobi krzywdy.

and

do “Sokiści porażą paralizatorem”

 1. TOR

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE.
  PANOWIE SOKIŚCI Z KROSNA OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE URZĘDY CENTRALNE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 2. ET22

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI

 3. Tor

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 4. TOR 5

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 5. TOR

  PANOWIE SOKIŚCI NARESZCIE ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI ZA BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO

 6. ET22

  KONIEC BEZKARNOSCI PANÓW SOKISTÓW W KROŚNIE. PANOWIE SOKISCI ZAPŁACA Z WŁASNEJ KIESZENI ZA POBRANE BEZPRAWNIE MANDATY. Na dworcu PKP Krosno nie kusują zadne pociagi a sokisci zgarnija bepodstawne mandaty. Ja w sierpniu dostałem mandat 50 zł od tych sokistów za to ze przechodziłem furtka dla drzuzyn konduktorskich i pracowników PKP a nie przez spróchniałą kładke na dworcu PKP Krosno Na tej kladce to mozna kark skrecic. Nikt sie tym nie intersuje tylko sokisci wlepiaja bezzasadne mandaty chyba po to zeby wesprezc budzet miasta. Ale ja SOK tego nie prezpuszce i zapłaco funkcjonariusze z własnej kieszeni. Osoby odpowiedzialne za ten caly proceder beda ukarane. Dosyc bezkarnosci sokustow. Nie bedzie tak zeby niewinnym ludziom wystawiac manadaty bo postawili noge na wycieraczce furtki dla druzyn konduktorskich i placa za to 50 zł.

 7. KOT

  Sokisci z Krosna to darmozjady. Parokrotnie odwoływaem sie od niesłusznego i całkowicie bezpodstawnego mandatu jaki otrzymałem w sierpniu 2013 na stacji PKP Krosno. Ruch pociagów był w tym czasie wstrzymany i prezchodziłem prezjsciem słuzbowym wiec nie mozna mowic tutaj o wykroczeniu. Gdybym prezchodzil prez tory w miejscu nie wyznaczonym to jest inna sprawa. SOK nie zajmuje sie tym do czego jest powołany i tyle. Osoby odpowiedzialne za opisany proceder winny byc ukarane a madat anulowany i zwrócona jego kwota. Niestety Pan Komendat z Przemysla czy z Warszawy absolutnie nie poczuwaja sie do naprawienia wyrzadzonej mi krzywdy tylko ja mam kierowac sprwae do sadu na własny koszt Oni mnie zatrzymali wzieli peniadze z mandatu a ja mam teraz SOK skarzyc do sadu i sam wydac na to pieniadze. To jest po prostu smieszne. BEZPRAWIE i JESZCE RAZ BEAZPRAWIE !!!

 8. Brzęczyszczykiewicz

  Paralizator bezpieczniejszy niż RMG?
  Nie słyszałem, aby ktoś zmarł w wyniku poczęstowania gazem, a paralizatorem wielu……

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.