Sokół nie zawiódł

I LIGA. Po 5 minutach Sokół prowadził 7:2, a pierwszą kwartę kończył z 4-punktową zaliczką. W kolejnej części oba zespoły zrekompensowały kibicom małą ilość celnych rzutów oddanych w pierwszych 10 minutach.

Goście bardzo szybko powiększali swoją przewagę i na przerwę schodzili prowadząc różnicą 14 punktów. Problemy Sokoła zaczęły się w IV kwarcie. W jej połowie za 5 fauli z parkietu spadli Dubiel i Glapiński, a Klima, Wilczek i Pisarczyk mieli na swoim koncie po 4 przewinienia. Mimo tego, Sokół nadal utrzymywał bezpieczną przewagę, a w samej końcówce nieoczekiwanie jeszcze ją powiększył.

W innych meczach: Znicz Pruszków – SKK Siedlce 81:64, Rosa Radom – Spójnia Stargard Szcz. 52:51, Politechnika Warszawa – Polonia Warszawa 86:66, Górnik Wałbrzych – ŁKS 72:84. Mecze Start Lublin – Asseco Prokom II Gdynia i GKS Tychy – AZS Radex Szczecin zakończyły się po zamknięciu numeru. Mecz MKS Dąbrowa Górnicza – Sportino Inowrocław przełożony na 16 marca.

ASTORIA Bydgoszcz SOKÓŁ Łańcut 52:71 (10:14, 20:30, 13:10, 9:17)

ASTORIA: Szyttenholm 13, Gliszczyński 2, Bierwagen 4, Plebanek 0, Paul 0 oraz Laydych 8, Gierszewski 0, Grzesiński 13 (3×3), Czyżniewski 0, Szopiński 4, Trela 8

SOKÓŁ: Glapiński 12 (3×3), Fortuna 7 (1×3), Dubiel 12, Pisarczyk 14, Wilczek 16 (1×3) oraz Czerwonka 0, Chromicz 0, Balawender 0, Ucinek 8 (2×3), Klima 2.