Sokół zastopował Rosę

I LIGA. W hicie kolejki Sokół Łańcut lepszy od Rosy Radom. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego pokonali inny zespół z czołówki – Rosę Radom. Dzięki tej wygranej nasz zespół umocnił się na pozycji wicelidera.

Gospodarze znakomicie zagrali przede wszystkim w obronie. Nie po raz pierwszy w tym sezonie, to właśnie dzięki temu elementowi, odprawili z kwitkiem solidnego przeciwnika. O ich dominacji w sobotnim spotkaniu najlepiej świadczy fakt, że wygrali wszystkie kwarty.

W zespole Sokoła nie było słabych punktów. Dobrze dysponowani rzutowo byli Bartosz Dubiel i Wojciech Pisarczyk. Obaj razili przeciwnika, przede wszystkim rzutami dystansowymi. Całością inteligentnie kierował Rafał Glapiński.

Poza drugą kwartą, wszystkie pozostałe wyglądały podobnie. Obie drużyny zostawiały sobie mało miejsca na parkiecie. Lepiej w tych warunkach radzili sobie łańcucianie, którzy grali bardziej zespołowo. Jedynie w drugiej partii, jedni i drudzy poluzowali trochę szyki obronne, co skończyło się normalnym jak na ligowe realia wynikiem.

Sokół Łańcut – Rosa Radom 66:54 (12:9, 23:18, 15:13, 16:14)

SOKÓŁ: Dubiel 17 (2×3), Pisarczyk 13 (3×3), Klima 10, Fortuna 9 (2×3), Glapiński 8, Ucinek 6, Wilczek 2, Czerwonka 1

ROSA: Wiekiera 13 (1×3), Radke 10, Piros 10 (2×3), Kardaś 6 (2×3), Nikiel 5, Zalewski 4, Przybylski 4, Urbaniak 2

Widzów 500.

W innych meczach:

Polonia 2011 Warszawa – Victoria Górnik Wałbrzych 90:65 (21:23, 23:16, 20:14, 26:12),

Asseco Prokom II Gdynia – KPSW Astoria Bydgoszcz 90:71 (25:12, 19:18, 20:21, 26:20),

Spójnia Stargard Szczeciński – AZS Politechnika Warszawska 57:58 (6:4, 19:19, 21:19, 11:16),

Sportino – Znicz Basket Pruszków 73:71 (13:10, 15:15, 24:18, 15:24 d.6:4),

ŁKS Łódź – GKS Tychy 73:69 (21:16, 22:14, 9:17, 21:22),

AZS Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 74:72 (18:15, 18:24, 16:20, 22:13).

Mecz SKK Siedlce – Start Lublin zakończył się po zamknięciu numeru.