Sołectwa przeciwko włączeniu do Rzeszowa

– To zadziwiające, że 100 proc. mieszkańców, którzy przychodzą na zebrania są “za” podtrzymaniem wyników konsultacji z ubiegłego roku, w których opowiedzieli się przeciwko włączeniu do Rzeszowa – mówi Józef Fedan (69 l.), wójt gminy Trzebownisko. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, TRZEBOWNISKO. Zebrania konsultacyjne w gminie Trzebownisko powoli zbliżają się do końca. Mieszkańcy nie chcą do Rzeszowa.

Jeszcze przez dwie kolejne niedziele w gminie Trzebownisko będą organizowane zebrania konsultacyjne w sprawie włączenia wybranych sołectw lub całej gminy w granice administracyjne miasta Rzeszowa.  – Na spotkania przychodzi od 100  do 250 osób i żadna z nich nie chce nawet dyskutować nad włączeniem do Rzeszowa – mówi Józef Fedan (69 l.), wójt gminy Trzebownisko.

– Do tej pory zebrania odbyły się w sześciu z dziesięciu sołectw. We wszystkich zainteresowani mieszkańcy podtrzymali wyniki konsultacji społecznych z kwietnia ubiegłego roku, w który opowiedzieli się przeciwko włączeniu do Rzeszowa – mówi z dumą wójt. – Jest stuprocentowe poparcie mieszkańców! – dodaje.

Władze gminy Trzebownisko postanowiły nie wydawać po raz kolejny pieniędzy na organizację konsultacji społecznych w sprawie przełączenia gminy do Rzeszowa i wybrać inną formę, czyli zorganizować zebrania wiejskie. Na nich mieszkańcy poszczególnych sołectw głosują “za” lub “przeciw” uznaniu wyników konsultacji z kwietnia 2012 roku, gdzie 95 proc. głosujących (frekwencja na poziomie 85 proc.) powiedziało “nie” włączeniu do Rzeszowa.

W najbliższą niedzielę, 10 marca, zebrania odbędą się w Zaczerniu (pierwszy termin o 8.30, drugi o 9) i Wólce Podleśnej (godz. 16 i 16.30). Za dwa tygodnie, głosować będą mogli mieszkańcy Łukawca (godz. 15 i 15.30) i Terliczki (17 i 17.30). – Zwyczajowo zebrania odbędą się w domach ludowych – dodaje Fedan.

Przypomnijmy, że prezydent chce przyłączenia do Rzeszowa Pogwizdowa Nowego i Miłocina z gminy Głogów Młp., Jasionki, Nowej Wsi, Tajęciny, Trzebowniska i Zaczernia z gminy Trzebownisko (albo całej gminy) oraz Malawy z gminy Krasne.

Ewelina Nawrot

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Terliczka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Terliczka
Gość
Terliczka

a dziwicie sie skoro Fedan prowadzi kampanię ANTY RZESZOW a na zebraniach ludzie są straszeni, Gminna klika chwieje sie coraz bardziej i ratuje sie jak może