Solidarni z Elżbietą Haśko

Tomasz P. Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda: - Czy od teraz w Rzeszowie i okolicach o możliwości nauczania w szkołach decydować będzie certyfikat nieortodoksyjności przyznawany przez Kampanię przeciw Homofobii? Fot. Wikipedia

W obronie nauczycielki ze szkoły w Wiązownicy stanęli parlamentarzyści, katolicki portal i użytkownicy Facebooka.

Jest nauczycielką. Napisała kilka zdań na temat homoseksualizmu na swoim koncie na profilu społecznościowym. Dołączyła do tego link z artykułem z czasopisma katolickiego i… wywołała burzę. Rzeszowska „Gazeta Wyborcza” zarzuciła jej homofobię i uparcie wałkuje temat. Kuratorium wysłało wczoraj (4 bm.) do szkoły kontrolę. Nie wszyscy potępiają panią pedagog. Swoje poparcie dla niej wyraziło aż 1901 internautów (stan z  czwartku godz. 14.38).

„W homoseksualizmie biorą udział częściowo czynniki genetyczne, ale największe znaczenie odgrywa odpowiednie wychowanie psychoseksualne w domu. Z całą pewnością można go leczyć, a nawet trzeba, bo nikt z tych ludzi nie czuje się prawdziwie szczęśliwym wewnętrznie (wiem, bo znam takie osoby)!!! To dla moich uczniów… bo dziś wywiązała się dyskusja na ten temat…” – napisała Elżbieta Haśko.

Czy te słowa zasługują na miano homofobii?
– Pani Haśko napisała rzecz dość oczywistą. Homoseksualiści są o wiele częściej osobami nieszczęśliwymi, żyją o wiele krócej, częściej zapadają na depresję, a nawet popełniają samobójstwo. I wbrew temu, co próbuje nam się wmówić, powodem wcale nie jest to, że w społeczeństwach panuje homofobia, bowiem wskaźniki te pozostają na tym samym poziomie w krajach wytrwale z homofobią walczących. Homoseksualiści mają częściej depresję, popełniają samobójstwa i szybciej umierają także w Holandii czy Szwecji – stwierdził Tomasz P. Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda.

– Absolutnie nauczyciel nie powinien prezentować na lekcjach swoich poglądów, szczególnie tak ortodoksyjnych. Żyjemy w wolnym kraju, a homoseksualizm w Polsce nie jest zakazany. Na pewno kontrola w gimnazjum zostanie przeprowadzona. Nasi pracownicy będą rozmawiać z dyrektorką szkoły i pedagogiem. Rodzice uczniów, organ prowadzący, czyli w tym przypadku gmina, czy dyrekcja placówki mogą złożyć wniosek o postawienie nauczycielki przed komisją dyscyplinarną przy wojewodzie. Taki wniosek my również możemy sformułować. Potrzebujemy jednak na to czasu, by sprawę dokładnie zbadać – powiedział “GW” Jacek Wojtas, podkarpacki kurator oświaty w Rzeszowie.

Ortodoksyjne poglądy czyli jakie?
Senator Kazimierz Jaworski, jest zaskoczony tym stanowiskiem: – Z dużym zdziwieniem przeczytałem wypowiedź Pana Kuratora w Gazecie Wyborczej z dnia 3 października 2012 roku – pisze senator Jaworski. – Pan Kurator był łaskaw stwierdzić, iż niedopuszczalne jest prezentowanie poglądów “tak ortodoksyjnych”. W związku z tym bardzo proszę Pana Kuratora o doprecyzowanie, jakie poglądy na temat homoseksualizmu uważa za dopuszczalne, jakie poglądy w tym zakresie wolno mieć nauczycielowi oraz bardziej szczegółowe wyjaśnienie, czemu za niedopuszczalne uważa Pan Kurator poglądy wynikające z nauczania Kościoła katolickiego.

Ze stanowiskiem kuratora polemizuje też Tomasz P. Terlikowski na fronda.pl: – Kto ma oceniać, czy są to poglądy wystarczająco nieortodoksyjne, by już mogły być prezentowane, czy też przyczepi się o nie “Gazeta Wyborcza”? Czy od teraz w Rzeszowie i okolicach o możliwości nauczania w szkołach decydować będzie certyfikat nieortodoksyjności przyznawany przez Kampanię przeciw Homofobii? I na koniec trudno nie zadać pytanie, czy to już będzie norma, że za mówienie prawdy o pewnych problemach emocjonalnych będziemy stawać przed Komisjami Dyscyplinarnymi? A może od razu przed sądem?

W czwartek Podkarpackie Kuratorium Oświaty przeprowadziło kontrolę w szkole, gdzie uczy Elżbieta Haśko. – Była kontrola i czekamy na jej wyniki – informuje Agnieszka Kukułka, dyrektor ZS w Wiązownicy.

PRZECZYTAJ KOMENTARZ: „Czas postawić tamę homopropagandzie!”

Krzysztof Kuchta

Co Państwo o tym wszystkim sądzą?
Na Facebooku ruszyła specjalna strona, na której można wyrazić swoją solidarność z nauczycielką prześladowaną za swoje słowa: http://www.facebook.com/SolidarniZElzbietaHasko
Wpisał się tam już m.in. Marek Jurek: „Pani Elżbieto! Jesteśmy z Panią!”

21
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
wiesławObserwatorzombiwalekroowwe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiesław
Gość
wiesław

Terlikowski to straszny oszołom !
ten gostek powinien byc izolowany od społeczeństwa

Obserwator
Gość
Obserwator

A co do tego wpisu ma kurator Wojtas? Czy ta sprawa zdarzyła się na terenie szkoły? Czy zachowanie nauczycielki ma znamiona przestępstwa? Czy z równie dużym zaangażowaniem walczy on z powszechnie panującymi w szkołach patologiami, bo jakoś nie słyszałem żadnej jego wypowiedzi na ten temat? Czy wyznacznikiem standardów zachowań ma być w Polsce Gazeta Wyborcza? Podobnych pytań można postawić znacznie więcej. Ale czy jest szansa, aby otrzymać na nie pozytywną odpowiedź???

walek
Gość
walek

Bojkot „wyborczej” oto jest rozwiązanie- nie kupować -bo to gazeta dla homoseksualistów

roowwe
Gość
roowwe

Bardzo sensowny artykuł w Super Nowościach. Brawo redaktor Krzysztof Kuchta. Powtórzę za redaktorem: Czas postawić tamę homopropagandzie. Nie potrzeba tutaj żadnych autorytetów aby stwierdzić co jest normalnością a co jest zwykłym zboczeniem. Jeżeli ktoś kogoś dyskryminuje to zapewne jest to Gazeta Wyborcza, która w chamski sposób atakuje nauczycielkę wyrażającą swoje poglądy. Każdy w wolnym kraju ma prawo do wyrażania opinii na każdy temat. Zboczeńcy nie są tematem tabu a nauczycielka nikogo nie obraża. Ma prawo twierdzić, że zboczeńców należy leczyć bo są pomyłką natury( to akurat moje stwierdzenie)

ula
Gość
ula

Taką postawą nauczycielka uczy, że MOŻNA mieć inne poglądy niż te, narzucone przez „postępową” część społeczeństwa. Mamy tolerancję, na różne poglądy?

ROMAN
Gość
ROMAN

do p. Natalii-
równość to wzajemny status ludzi w polityce i socjologi -ale teorie są takie ; przytaczam
-równość to zaprzeczenie wolności
-równość to niewola
-równość to nie to samo co identyczność
– równość to wymóg -[ brak to barbarzyństwo ]
– równość to rzeczywistość czy mit – czy dopiero będzie ?
– równość to też – chęć melioryzacji ludzi niższych warstw społecznych do wyższych
– równość to i obniżenie elit na poziom tłumu
z czym mamy do czynienia dzisiaj ?

edna
Gość
edna

Taliban na podkarpaciu ma się dobrze.

Bramkarz
Gość
Bramkarz

Wszystko można nazwać normą nawet to ze od jutra kto chodzi normalnie to też jakiś fob – trzeba chodzić na rękach taka będzie teraz norma Geje lesbijki oto standardy do nich trzeba równać A małżeństwo kobiety z mężczyzną należy ukrywać Czy tego uczy nas Dekalog Matka Kościół Czy tego uczył nas Jan Paweł II Występki sodomskie są szczegółnie ciężkie bo są wbrew naturze i to musi się odbić czy wcześniej czy póżniej na społeczności Ludzie z takimi skłonnościami powinni zrobić wszystko aby się nawrócić a deprawatorzy nie widzący nić złego w takich zachowaniach opamiętać Innej drogi nie ma

mania
Gość
mania

czyli oczekuje pani homopropagandy

mania
Gość
mania

kurator=strażnik homoseksualizmu (w czasach PRL kurator=straznik socjalizmu) – wspaniałe zajęcie

e-czytelnik
Gość
e-czytelnik

Jestem zaskoczony neutralnością supernowości24.pl.
Wczoraj przeczytałem artykuł na nowiny24.pl, który znacznie odbiegał od poziomu powyższego artykułu.
Tendencyjny i w jedynej słusznej linii (efekt mody na poprawność polityczną) – poziom nowin znacznie spadł, do wysokości kostki potocznie zwanej brukową.
Stąd też nie widzę potrzeby dalej czytania artykułów na nowiny24.pl.
Poziom + Piano, to najlepszy tandem opisujący aktualny stan nowiny24.pl
Super Nowości jak na razie trzymają w miarę poziom:)

waleria
Gość
waleria

bo nowiny podjęły homopropagandę, zblizają się do poziomu brukowca, kiedyś uzywałem ich do podcierania w wc, ostatnio, na znak protestu, zrezygnowałem

andzia
Gość
andzia

ja w pełni popieram poglądy pani Elżbiety, skoro można leczyć pedofili, a homoseksualisci są prawie takim samym zagrożeniem , można też leczyć tych drugich jak się dowiaduję?
tylko czy ci zboczeńcy chcą się leczyć?
to tak jak z alkoholkami, uważają się za zdrowych,

zombi
Gość
zombi

andziu,idąc tokiem twojego rozumowania nalezy uważać,że wszystkich „spedalonych” i o ciągotach do małych dzieci klechów należy natychmiast leczyć i to pod przymusem.Ata pani nauczycielka to pełny obraz osoby calkowicie zindokrynowanej poprzez działalność jakiś sekciarskich Oaz,czy innych lednickich prześć przez brame.Brr,całe szczescie ze moje dzieci nie miały kontaktu z tym kołtunem!I na koniec,czy nie nalezaloby przypatrzeć sięblizej faktycznej dzialalności tego nawiedzonego senatora jaworskiego i jego dokonaniach.

realista
Gość
realista

OBUDŹ SIE POLSKO!!!!!!!!!!!!!!! TAK ŹLE TO CHYBA JESZCZE NIE BYŁO, A NADCHODZI JESZCZE GORSZE. NA NORMALNOŚĆ TEŻ JUŻ NIE MA CO LICZYĆ. CHCIELIŚCIE TUSKA I PO, TO MACIE. A PALIKOT ZE SWOJĄ ZGRAJĄ TEŻ JUŻ NOGAMI PRZEBIERAJĄ. CZY NORMALNI POLACY NIE ZASŁUGUJA NA NORMALNOŚĆ? CZY TO JUŻ DYKTATURA HOMOSEKSUALISTÓW NASTAŁA?

Darek
Gość
Darek

Pani Elżbieto popieramy i życzymy wytrwałości w tym nierównym pojedynku z tzw. opiniotwórczymi mediami. .

jasiek
Gość
jasiek

to wina kościoła-sutanna wiemy ci czyni a, innym zabrania i jeszcze moher nakręca

stary
Gość
stary

…czy to już będzie norma, że za mówienie prawdy o pewnych problemach emocjonalnych będziemy stawać przed Komisjami Dyscyplinarnymi? A może od razu przed sądem? No jest duża szansa, że tak będzie. Bo gejom i lebijkom wolno wyrazac swoje poglady a nawet lżyc heteroseksualnych ale jesli to juz idzie w druga strone to sie nazywa homofobia. No kogos chyba pogielo w tym kraju. Nie mam zamiaru strzelac czy ponizac pedałow, ale nie dajmy sie zwariowac przez tak zwane media opiniotworcze. GW tvn i inne hecniaki opanowane przez pedalstwo, dlatego tak zaciekle bronią swojego. niech homosie zyja sobie w spokoju tylko niech… Czytaj więcej »

ROMAN
Gość
ROMAN

no proszę powróciło stare czyli; jedna słuszna myśl po lini i po bazie – kto ma inny pogląd sru kontrola – kiedy w końcu ta kometa pierdutnie – bo mnie to już męczy .

Ola
Gość
Ola

jawna dyskryminacja Pani pedagog jest skandaliczna, wypowiedzi przecza standardom przyjetym w cywilizowanych krajach, nagle znalezli sie obroncy… a na fb ta Pani ma zalediw nieduzo ponad 2 tys. tzw. fanow. – zreszta wypisywane takm komentarze sa czeto bardzo dyskryminujace !!!

Obserwator
Gość
Obserwator

A co Olu chciałaś napisać? Nie wiem czy jesteś za, czy przeciw?