Sołtysi, którzy pili „sok z pigwy”, atakują dziś media

Urszula Jędrzejowska, sołtys Borowej, odkręca zakrętkę po wódce. Fot. Screen z YouTube

BOROWA. O degustacji tajemniczego płynu na sesji usłyszała cała Polska.

Sołtysi gminy Borowa tuż przed rozpoczęciem przedostatniej sesji rady rozlali sobie pod stołem do literatek bezbarwny płyn z butelki z zakrętką od wódki. Niektórzy z nich rozcieńczali go z sokiem, inni pili duszkiem. Zdarzenie to „rozsławiło” Borową na całą Polskę. Dla sołtysów to jednak medialna manipulacja. – To działania typowe dla szmatławców i brukowców – oświadczyła Lucyna Mieszkowska, sołtys Glin Małych.

Całą sytuację można obejrzeć na kanale YouTube gminy Borowa, na którym są relacje z sesji rady. Film ten cieszy się sporą popularnością. Dotychczas obejrzano go 7,5 tys. razy, podczas gdy pozostałe materiały wideo osiągają tam wynik średnio 200-300 wyświetleń.

Sołtys Rusek: – Przepraszamy

Degustacja „soku z pigwy” w Borowej zyskała ogólnopolską sławę. Na ostatniej sesji Rady Gminy sołtysi odnieśli się do zaistniałej sytuacji: – Stanowczo wyrażamy swój protest przeciwko nadinterpretacji materiału filmowego w mediach. Wybrane ujęcia wybrano bez zachowania chronologii zdarzeń. Wypowiedzi natomiast wyrwano z kontekstu w celu ośmieszenia całej gminy. Jeśli jednak nasze zachowanie około dwie minuty przed sesją było nieodpowiednie, to przepraszamy – mówił Wiesław Rusek, sołtys wsi Gliny Wielkie.

Rozlany już „sok z pigwy” trafia do sołtysów.

Odniósł się on również do słów Władysława Błażejewskiego, byłego wójta gminy Borowa, który m.in. na łamach Super Nowości bardzo ostro skomentował degustację „soku z pigwy”. – Bez żadnych dowodów rzuca na nas oskarżenia i sam jawi się jako największy autorytet moralności i prawdy – grzmiał Rusek. – Uważamy, że tymi słowami przekroczył on wszelkie granice pogardy nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich mieszkańców gminy. Ta wypowiedź jest dla nas bolesna, nie do zaakceptowania i na pewno zostanie zapamiętana.

„Parszywe świnie, wredne”

Głos zabrała również Lucyna Mieszkowska, sołtys Glin Małych: – To że znaleźliśmy się w ogniu krytyki jeszcze jesteśmy w stanie zrozumieć, ale temu, że razem z nami zaczęto oczerniać i szkalować nie związane ze sprawą osoby, całkowicie się sprzeciwiamy. Z całą stanowczością protestujemy przeciwko medialnym manipulacjom i przedstawieniu faktów w sposób niezgodny z rzeczywistością. Wiele mediów robiło to w pogoni za tanią sensacją w oparciu o zakorzenione w naszym społeczeństwie stereotypy – podkreślała pani sołtys.

– Większość artykułów na ten temat powstała pod z góry założoną, nieprawdziwą tezę, mającą na celu wzbudzić sensację. Są to typowe działania na medialnych szmatławców i brukowców. Doprowadziło to do kaskadowo narastającej fali hejtu. Komentarze w sieci pełne nienawiści zawierające wiele inwektyw i niecenzuralnych słów dotykały nie tylko nas, ale i nasze rodziny. Oto treść jednego z takich internetowych wpisów: „Parszywe świnie, wredne, brzydkie, my was znamy. Nie patrzcie ludziom w oczy, kanalie” – cytowała Mieszkowska.

Radni solidarni z sołtysami

– Jako radni uważamy, że atak na sołtysów był niewspółmierny do zaistniałej sytuacji – puentował Piotr Drozdowski, wiceprzewodniczący rady. – Potępiamy hejt i nagonkę medialną, jakie mają miejsce. Smutne jest to, że oczerniano ludzi, którzy są zasłużeni dla gminy i lata pracują społecznie. Jesteśmy z nimi solidarni. Atak na sołtysów jest tak samo atakiem na radnych i na całą urząd. Nie koncentrujemy się jednak na tym i robimy swoje. 

Paweł Galek

15
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
mmmmmmrechotnikPłać ze swojej kieszeni za to zachowanieburak polskigość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mmmmmm
Gość
mmmmmm

Biorąc na tapetę niepoważne tłumaczenie pana W. Ruska śmiem rozumieć, że ja – wykonujący zawód pilota i to nie ważne czy pilot czy kierowca czy też elektryk, mogę sobie na dwie minuty przed startem strzelić setę dla kurażu, usiąść za sterami mającego na pokładzie dwieście osób samolotu i tak sobie niewinnie polecieć???? Przecież to żenada. Jak winni mają chociaż grosz honoru to natychmiast powinni podać się do dymisji. Bezdyskusyjnie!!!!!! Wstyd, wstyd, po trzykroć wstyd!!!!!

rechotnik
Gość
rechotnik

Sołtys to nie wielbłąd który pije raz na tydzień i pić musi częściej !

burak polski
Gość
burak polski

Polska pszenno-buraczana rzeczywistość okraszona kołtuństwem i kłamstwami.

gość
Gość
gość

Hahahahahahahaha, koń by się uśmiał. Dobrze, ze to był tylko „sok z pigwy” a nie z gumi jagód! A pigwówkę chlali!

gazda
Gość
gazda

Sołtysi pili, piją i będą pić. I nikomu to nigdy nie przeszkadzało.

negatywne skutki spożywania napojów alkoholowych
Gość
negatywne skutki spożywania napojów alkoholowych

Jeszcze to: Nie koncentrujemy się jednak na tym i robimy swoje.
Czyli mamy to w dupie dalej robimy jak było.

realista
Gość
realista

Ci sołtysi jakby mieli choć odrobinę honoru to już dawno podaliby się do dymisji zamist iść w zaparte i zaprzeczać temu co każdy widział. Chlali wódę w czasie pracy w doadtku pełniąc obowiązki publiczne więc lepiej niech przeproszą zamiast tłumaczyć się jak dzieci sokami z pigwy czy tym podobnymi bzdurami. BUractwo siedziało i chlało pod stołem. Nie dość, że cała ta sytuacja jest żałosna, to jeszcze te dziecinne i idiotyczne tłumaczenia. Wspólczuje mieszkańcom takich sołtysów i radzę jak najszybciej ich odwołać, żeby za kpinami na całą Polskę z tych pustych sołtysic łbów nie szła dalej kpina z tych miejscowości. I… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

jeżeli chce się uwalić soltysów za picie gorzaly w czasie sesji,czyli w czasie pelnienia obowiazkow sluzbowych,to także nalezy ukarac Prezydenta Dudę,który popija szampana podejmując znamienitych gości

marko
Gość
marko

Radni to 40 lat temu pracowali spolecznie teraz to biera kase i to nie mala

źle wyedukowany
Gość
źle wyedukowany

Reforma samorządu wprowadzona została w 1990r.W miejsce istniejących w PRL rad narodowych wprowadzono rady gmin o znacznie większych uprawnieniach.

negatywne skutki spożywania napojów alkoholowych
Gość
negatywne skutki spożywania napojów alkoholowych

Zamiast ukarać, robią wszystko żeby im włos z głowy nie spadł.

negatywne skutki spożywania napojów alkoholowych
Gość
negatywne skutki spożywania napojów alkoholowych

Piotr Drozdowski, potępia hejt i nagonkę medialną ALE ALKOHOLU NIE POTĘPI.
Wg takiego podejścia można chlać w pracy w końcu to praca dla społeczeństwa!
Na zbity pysk wywalić, przecież to zacofanie umysłowe, ci ludzie nie rozumieją tego co robią.

Jan
Gość
Jan

Wywalić i co dalej? Nowe wybory? Gminy na to nie stać. Lepiej więc niech robią to co robi ich elektorat, czyli niech piją, bo elektoratowi to nie przeszkadza.

Płać ze swojej kieszeni za to zachowanie
Gość
Płać ze swojej kieszeni za to zachowanie

Zabrakło ci oleju w głowie, i ty chcesz jeszcze za to płacić? Przedstawiciel elektoratu się znalał.

Tomek
Gość
Tomek

jeśli już cos pili, to był to nieszkodliwy, a nawet zdrowy sok z gumijagód.