Sówka dziś potrenuje w Rzeszowie

Fot. Archiwum

Jason Crump i Łukasz Sówka wrócą na tor już w ten weekend?!

Jason Crump i Łukasz Sówka przechodzą intensywną rehabilitację po odniesionych w ubiegłym tygodniu kontuzjach. Niewykluczone, że obaj wrócą na tor już w ten weekend! Crump chce wystartować w sobotniej Grand Prix Chorwacji, Sówka dzień wcześniej w finale Srebrnego Kasku w Rzeszowie.

– Czuję się już dobrze. Rehabilitacja kontuzjowanej ręki dała rezultaty i już dziś przyjeżdżam na trening do Rzeszowa – mówi junior PGE Marmy Rzeszów, Łukasz Sówka, który w ubiegły wtorek złamał kość łódeczkową lewej ręki i palec prawej stopy. – Z nogą też jest już wszystko OK i nie sprawia ona większych problemów podczas jazdy. Chcę potrenować dziś i jutro w Rzeszowie, aby jak najlepiej przygotować do piątkowego finału Srebrnego Kasku. Konkurencja jest bardzo mocna, ale jadę na swoim torze, chcę wykorzystać ten atutu i zaprezentować się w piątek jak najlepiej – dodaje Sówka.

“Pospawali” obojczyk Crumpa
Australijczyk Jason Crump złamał obojczyk podczas czwartkowego (19 lipca) meczu ligi rosyjskiej. Pierwsze rokowania mówiły o 2 – 3-tygodniowej przerwie w startach. Australijczyka zabrakło w niedzielnym meczu PGE Marmy Rzeszów z Unibaxem Toruń (zastosowano na za niego zastępstwo zawodnika – przyp. red.), ale jeszcze szansa, że wystąpi on w zaplanowanym na najbliższą kolejkę meczu z Betardem Spartą Wrocław. – Jeśli Jason pojedzie w sobotę w Gorican, to również w niedzielę przyjedzie do Rzeszowa – przekonuje kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc. W przypadku, gdyby jednak Crump nie przyjechał w niedzielę do Rzeszowa, PGE Marma prawdopodobnie nie będzie stosować za niego zastępstwa zawodnika. – Kolejna “zz” wiązałaby się z koniecznością dłuższej pauzy Crumpa, a przecież następne mecze mamy już 2 i 4 sierpnia w Bydgoszczy i Toruniu – mówi Welc, który dodaje: – Dzięki swojemu głównemu sponsorowi, Crump pojechał do kliniki w Genewie, gdzie “zespawano” mu złamany obojczyk. Jasonowi bardzo zależy na starcie w sobotniej Grand Prix, ale decyzję podejmie prawdopodobnie dopiero w piątek. Wszystko będzie uzależnione od tego, jak się będzie czuł – mówi Welc.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments