Spadające światełka za milion złotych

Fot. Wit Hadło

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Rzeszów jeszcze nigdy nie wydał takich ogromny pieniędzy na ten cel.

- Szedłem mostem Zamkowym. Wiało strasznie i chwilę po tym jak przeszedłem, na ziemię spadły światełka świąteczne, które wisiały wcześniej przytwierdzone do latarni – mówił Marcin z Rzeszowa, Czytelnik, który w środę (6.12.) poinformował nas o sytuacji. – Obleciał mnie blady strach. Wystraszyłem się, że spadnie mi to na głowę. Wracałem już drugą stroną, ale tam też leżały światełka – dodał.

Mieszkaniec uważa, że to bardzo niebezpieczne i naraża innych przechodniów na utratę zdrowia. Zwrócił uwagę, że takie światełka mogłyby wyrządzić ogromną krzywdę, gdyby spadły np. na dziecko leżące w wózku. O sprawę zapytaliśmy w ratuszu.

- Najwidoczniej zostały za słabo przymocowane. Firma, która nam je dostarcza, natychmiast zamontuje je z powrotem i będzie bezpiecznie – powiedział nam w środę Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów jeszcze nigdy nie wydał takich ogromny pieniędzy na ten cel. W tym roku za światełka miasto zapłaci 1 mln 59 tys. złotych! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku za iluminacje miasto zapłaciło prawie 800 tys. zł. W 2015 roku była to kwota 600 tys. zł, a w 2012 roku – 479 tys. zł. Koszty wypożyczania światełek na przestrzeni ostatnich lat znacznie wzrosły. Ozdoby będą świeciły do końca stycznia.

bsz

do “Spadające światełka za milion złotych”

 1. gosc

  jpdl! serio? nie macie sie czego czepić ostatnio tak wiało że mi wywiało parkan z ogrodu zamocowany na kotwach a co dopiero takie światełka!!

 2. Józef

  Nie, nie, nie, nie róbmy nic na Boże Narodzenie. Zawieśmy kręcące się kebaby. NIech symboelm świętowania będzie buła z szatkowanym mięsem. Może półksiężyce świecące z charakterystycznym mieczem obudzą wreszcie myślenie w ludziach. Są światełka źle, nie ma – Ferenc nic nie robi bo inne miasta mają.

  Wczoraj był artykuł o dziadku z Norwegii co miał pretensje o naszą Służbę Zdrowia ale sam wnuka do Norwegii nie weźmie na leczenie bo u nas za darmo. Taki jest obraz Polaka. Cwaniak w Internecie, doopa w Świecie. Ile to się nasłuchałem jak to za granicą jest bardzo dobrz. Ile to nasi Roadacy zarabiają, jaki mają dodatki, jak tamto Państwo o nich dba, jakie dostają zasiłki socjalne ale jak przychodzi się leczyć to sielanka się kończy i wszyscy ciuchtko do samolociku i do Polski na darmowe leczenie. A kto na to płaci? Państwo? No właśnie Wy!

 3. kozak

  Pomijam bezsensowne wpisy zawodowych głupków. Czy zwróciliście uwagę na wygląd leżących światełek? Tak wyglądają dekoracje zerwane przez wiatr – wątpię.

  • Karl Krematorzysta

   Jeden mądry!!!!Oczywiście bo przywiesić to trzeba a nie że leży ( w całym mieście) produkt i już łazi plebs i szuka sensacji.Co za idiota takie bzdury pisze?

  • Ms

   Jadac wczoraj tamtedy wszystkie światełka leżały hmm wszystkie spadły i były oparte o barierke dobre;)

 4. Hans

  Nie ma konferencje ludziska ale do szpitala ,krew mu przetaczali,teraz tak się mówi w ratuszu ,że dziadek niby do Berlina niby do Austrii ….. tragikomedia

 5. fm

  Za te pieniądze można było takie ozdoby kupić. Nawet takie których kształt można co roku zmieniać. Skandal. Gdzie jest prokuratura?

 6. Weki

  Normalnie tragedia, swiatelka spadly bo ktos zle przymocowal….
  A na forum standard: Ferenc, imitacja, bla bla bla, nudne sie to robi.
  Kazdemu zalezy na rozwoju miasta, ale nie w krytyce wszystkiego droga.
  Zachowujecie sie jak PO w stosunku do PIS, wszystko zle.
  Konstruktywna krytyka a nie przepychanki jak w przedszkolu.

  • hijena

   konstruktywna krytyka to taka,że to ty może byles tym tandeciarzem,ktoremu nie chcialo się solidnie zamocowac swiatelka

   • Weki

    Nie, nie mam nic wspolnego. Denerwuje mnie tylko ze kazdy temat schodzi na ze to przez ‚dziadka’ itd.
    A co do montazu to nie wiem kto montowal i mozliwe ze to pomylka ktora sie kazdemu mogla przytrafic, albo faktycznie jest spartaczona robota, tego w artkule nie ma.

 7. fan

  „Najwidoczniej zostały za słabo przymocowane”. Najwidoczniej, Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, rżnie głupa..

 8. Aldona z pigalaka

  Aż sobie barek otworzyłam…. Ferenc, opuść nas, mieszkańców Rzeszowa.

  • ms

   I TY TEŻ nas opuść takich też nam nie trzeba :)

   • Aldona z pigalaka

    TWÓJ TADZIU MA BLIŻEJ NIŻ JA. AMEN :):):)

    • Ms

     Żaden mój,a ty nie otwieraj tyle barku bo to alkoholizmem jedzie…….

     • Aldona z pigalaka

      Jeszcze nie napisałam co trzymam w barku i w jakim celu go otworzyłam…
      Swoją drogą, nawet lepiej aby jechało alkoholizmem niż zwykłą głupotą.
      Nie masz żadnej argumentacji w tej dyskusji tylko jakieś przedszkolne teksty, którymi nikomu tutaj nie zaimponujesz.
      No niestety, inteligencja jest rzeczą wrodzoną i nie da jej się zdobyć na żadnym uniwersytecie.
      Z inteligencją jest podobnie jak z brakami w uzębieniu, póki nie otwierasz gęby to nie widać.

    • Ms

     Dokladnie tak jak ty nie masz żadnej argumentacji jak piszesz o opuszczeniu prezydenta ,a skoro nie podoba sie tutaj prezydent startuj i wymyśl coś sensownego oby ci na to wszyscy pozwolili i kazdemu sie podobalo… i nie pisz mi tu o mojej inteligencji nie znasz nie oceniaj i nie wyciagaj wniosków

  • ROMAN

   Na razie opuścił nas na chwile pojechałdo Wiednia na jakąś konferencje -
   Ciekawe jalie nowe ” wynalazki” wywali na stół po tej wycieczce ?

 9. hijena

  Spadajace światełka ????Jak może być inaczej w Rzeszowie Miescie Imitacji.hahahahahahahahahahah.Grunt ,że faktury zaplacone.

 10. panW

  Ferencowskie innowacje za milion złotych, za cudze pieniądze. DO DYMISJI!! Do sądu!

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.