Sparingowe manewry II-ligowców

II LIGA. Resovia może stracić Walaszczyka, obie Stale nadal testują nowych piłkarzy

Kształtowanie kadr naszych II-ligowców zaczyna wchodzić w decydującą fazę. Cała trójka rozpoczęła już serię gier sparingowych, które zdecydują jacy piłkarze, którzy zgłosili się na testy do Resovii, Stali Sandeco Rzeszów i Stali Stalowa Wola, na stałe zostaną w tych drużynach.

Wiadomością weekendu jest jednak nie transfer do jednego z naszych klubów, ale możliwość opuszczenia Resovii przez Kamila Walaszczyka. Doświadczony pomocnik otrzymał zaproszenie na testy od Arki Gdynia. – Nasz zawodnik dostał pozwolenie na udział w treningach zespołu Ekstraklasy. Z tego co wiem z Arką będzie ćwiczył od poniedziałku. – powiedział dyrektor klubu Witold Walewander.

Tymczasem trener Wojciech Borecki sprawdza kolejnych kandydatów do gry w swojej drużynie. W sobotnim sparingu z KSZO Ostrowiec, wystąpiło trzech nowych piłkarzy. Najlepiej zaprezentował się Dawid Kwiek z LKS Nieciecza. Wychowanek Wisły Kraków strzelił jedną z bramek i ma spore szanse na podpisanie umowy z rzeszowskim klubem. Szansę pokazania się dostali też Radosław Muszyński z Avii Świdnik i Grzegorz Wojtal z Alitu Ożarów. Obaj jednak nie zachwycili i na tym ich przygoda z Resovią zapewne się skończy.

Margol zawitał do Rzeszowa

Czterech zawodników testowali trenerzy Stali Sandeco Rzeszów. W tym gronie znaleźli się Maciej Domański (Polonia Warszawa ME, pomocnik), Dariusz Kurowski (Szczakowianka Jaworzno, napastnik), Paweł Rzeźnik (Strumyk Malawa, pomocnik) i Tomasz Margol (Hetman Zamość, pomocnik). Szczególnie ciekawą postacią jest ten ostatni. 21-letni zawodnik, mający za sobą występy w Młodej Ekstraklasie w barwach GKS Bełchatów, już 2 lata temu był na liście życzeń biało-niebieskich. Wtedy jednak nie udało się go nawet namówić na testy, teraz piłkarz sam się zgłosił do Stali.

Stalówka szuka w Koronie

Kilka dni temu działacze Stali Stalowa Wola zawęzili współpracę z Koroną Kielce. Już widać tego pierwsze efekty. W sobotnim sparingu z Hetmanem Zamość zagrało trzech zawodników, będących własnością kieleckiego klubu: Paweł Socha, Bartłomiej Strzębski i Damian Czarnecki. Wszyscy do tej pory występowali w Młodej Ekstraklasie. Podobnie jak kolejny z testowanych w sobotę – Patryk Walasek, który przyjechał na testy z Poznania. Oprócz nich z Hetmanem zagrali doświadczony napastnik Wojciech Białek (ostatnio KSZO Ostrowiec) i pomocnik Michał Skórki (Zagłębie Sosnowiec), który w minionym tygodniu podpisał umowę z Stalówką.

Trener Sławomir Adamus przyznał, że najbliższy związania się z Stalą jest Białek, ale najpierw trzeba ustalić czyim tak naprawdę jest on zawodnikiem, zanim przeszedł do KSZO występował w Motorze Lublin. – Z pozostałych testowanych zawodników, niezłe wrażenie pozostawił po sobie Walasek. Socha nie miał specjalnie okazji, żeby pokazać co potrafi, natomiast Czarnecki niczym specjalnym nie zaimponował. – stwierdził szkoleniowiec.

Sparingi II-ligowców

WISŁA Puławy – STAL Sandeco Rzeszów 1:1

Bramka dla Stali: Fabianowski

STAL: Wietecha – Hus, Czarny, Rzucidło, Serafin, Pantovic, Reiman, Krzysztoń, Prokic, Kurowski, Maca oraz Nalepa, Rzeźnik, Lebioda, Domański, Iwanicki, Kloc, Margol, Fabianowski, Szala

HETMAN Zamość – STAL Stalowa Wola 1:6

Bramki dla Stali: Piątkowski (dwie), Gilar, Strzębski, Mistrzyń

STAL: Socha – Panikowski, Drozd,Walasek, Getinger, Piątkowski, Skórski, Strzębski, Czarnecki, Białek, Paprocki oraz Radawiec, Rosłoń, Wieprzęc, Horajecki, Szymonik, Mistrzyk

KSZO Ostrowiec – RESOVIA 1:2

Bramki dla Resovii: Kwiek, D. Kantor

RESOVIA: Wnuk – Chrabąszcz, Kozubek, Bogacz, Iwański, Smolec, Nikanowycz, Zahradnik, Kwiek, Łaciok, Hamaluk oraz Superson, Góra, Walaszczyk, Ogrodnik, D. Kantor, Kaliniec, Radulj, Pontus.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments