Spełniają marzenia

W Polsce żyją tysiące dzieci nieuleczalnie chorych, ich marzenia są czasem duże, a czasem całkiem maleńkie, najważniejsze tylko, aby zdążyły się spełnić… Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Odbierają listy z prośbami o spełnienie marzeń ciężko chorych dzieci i robią wszystko, by spełnić ich dziecięce fantazje.

Dla większości dzieci dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny okres w życiu. Niestety – tysiące dzieci zmaga się ze schorzeniami, wobec których medycyna pozostaje bezradna. Fundacja Dziecięca Fantazja nie pomaga w leczeniu, ale spełnia marzenia małych pacjentów.

Fundacja dociera do tych dzieci, którym nie jest dane dożyć dorosłości i stara się spełnić życzenia i fantazje każdego nieuleczalnie chorego dziecka w wieku od 3 do 18 lat, odpowiadając na zgłoszenia nadsyłane bezpośrednio przez same dzieci, przekazane przez ich najbliższych lub opiekunów medycznych.

W poniedziałek (25.03) w Tarnobrzegu w Banku Spółdzielczym, który zadeklarował się, że spełni fantazje aż 160 dzieci, urzeczywistniło się marzenie trojga z nich: 4-letniego Bartka, 5-letniej Laury i 17-letniego Krzysztofa.

Marzenia z listów
– Pomimo swojej niepełnosprawności, która wynika z porażenia mózgowego, Bartek jest cudownie radosnym dzieckiem. Największym jego marzeniem była konsola z sensorem ruchu, która pozwoli mu nie tylko świetnie się bawić, ale także ćwiczyć, co stanowi niezmiernie ważny element jego rehabilitacji – mówi Patrycja Wróbel z Fundacji Dziecięca Fantazja.

– Drugie z marzeń dotyczyło 5-letniej Laury, która dzielnie walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Najgorsze ma już za sobą. Teraz do końca roku dziewczynka przyjmować będzie chemię podtrzymującą. Zawsze pełna życia. Laura marzyła o trampolinie ogrodowej i to życzenie także udało nam się spełnić.

17-letni Krzysztof stoczył ciężki bój z chłoniakiem. Chłopiec otrzymał dzięki  sponsorowi wymarzony tablet.

Zgłoś swoją fantazję
Fundacja zaprasza dzieci zmagające się z chorobami z terenu Podkarpacia oraz ich rodziców, by zgłaszali swoje marzenia, a oni zrobią wszystko, by je spełnić.

– Zachęcamy, by skontaktować się z naszą fundacją za pośrednictwem strony internetowej www.f-df.pl lub napisać tradycyjny list i opisać chorobę dziecka oraz opisać jego marzenie i podać do siebie kontakt – mówi Patrycja Wróbel. – W ciągu ponad 9 lat działalności udało nam się spełnić już trzy tysiące marzeń i chcemy spełniać kolejne. Zapraszamy także do współpracy sponsorów, bo to dzięki nim spełniają się dziecięce fantazje. My tylko w tym pomagamy.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o