Spełnione marzenie

KRACZKOWA, GMINA LAŃCUT. Fundacja Dziecięca Fantazja pomaga 12 – letniej Joli

12 – letnia Jola z Kraczkowej od urodzenia zmaga się z nowotworem. W maju ubiegłego roku zachorowała na białaczkę. Dziewczynka uwielbia zwierzęta w domu ma dwa psy i kota Tygrysa. Jednak największą sympatią dziewczynka darzy konie. Cały jej pokój pełen jest obrazów i zdjęć tych zwierząt.

– Jola zawsze marzyła o własnym koniu – mówi Anna Plęs, mama dziewczynki. – Cała rodzina się zrzuciła i udało nam się kupić dla niej konia huculskiego.

Jola nazwała swojego karego hucuła Karino, jak sama mówi zaczerpnęła to imię z filmu o tym samym tytule, który kiedyś bardzo jej się spodobał. Dziewczynka każdą wolną chwilę spędza ze swoim pupilem. Na pytanie o czym jeszcze marzy Jola odpowiada nieśmiało – chciałabym mieć siodło i uprząż dla Karino i strój jeździecki.

Rodziców nie stać było na taki zakup ponieważ leczenie dziewczynki bardzo dużo kosztuje. Marzenie spełniło się dzięki Fundacji Dziecięca Fantazja i ludziom o wielkim sercu. W niedzielę do Kraczkowej zawitali przedstawiciele fundacji wraz z piątką wolontariuszy z Halifaxu z Kanady. Jola otrzymała siodło, kompletny strój jeździecki, ogłowie dla konia oraz akcesoria do pielęgnacji konia. Zarówno dziewczynka jak i kanadyjscy wolontariusze byli bardzo wzruszeni.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments