Spółdzielcy RSM wybiorą Radę Nadzorczą

Każdy ze spółdzielców danego osiedla RSM wybierze również członków Rady Nadzorczej z innych osiedli. Lista kandydatów liczy łącznie 71 nazwisk. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Trwa nasza akcja „Spółdzielnia dla Spółdzielców”. W poniedziałek zaczynają się częściowe Walne Zgromadzenia Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

71 osób liczy lista kandydatów do Rady Nadzorczej Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którą w tym tygodniu wybiorą spółdzielcy na Walnym Zgromadzeniu. Z uwagi na dużą liczbę członków zostało ono podzielone na 6 części, które odbędą się od poniedziałku do soboty o godz. 17 w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Kochanowskiego 29 (os. 1000-lecia). Poza wyborami RN, w porządku obrad spotkań znajdują się m.in. zatwierdzenie sprawozdania Zarządu, udzielenia absolutorium jego członkom, a także uchwały zgłoszone przez samych spółdzielców.

Do tych ostatnich należą m.in. zamrożenie wynagrodzenia dla wszystkich pracowników RSM na okres od 1 czerwca br. do 31 grudnia 2015 roku, obniżenie wynagrodzenia zarządu o 30 proc. w tym samym okresie, obniżenie zatrudnienia w RSM o 15 proc., wyłączenie ze struktur RSM Osiedla Kmity oraz Osiedla Krakowska Południe.

W poniedziałkowej, pierwszej części Walnego Zgromadzenia udział wezmą spółdzielcy z os. Śródmieście, Błażowej i Boguchwały, we wtorek z os. 1000-lecia, w środę z Baranówki, w czwartek z os. Kmity, w piątek z os. Krakowska-Południe, a jako ostatni w sobotę głosować będą tzw. spółdzielcy oczekujący.

Najwięcej miejsc w 20-osobowej Radzie Nadzorczej przysługuje Baranówce – 6 (zgłoszonych z tego osiedla zostało 13 kandydatów). Po 4 miejsca mają os. 1000-lecia (13 kandydatów) i Śródmieście (12 kandydatów), zaś po 3 os. Kmity (16 kandydatów) oraz Krakowska Południe (17 kandydatów). Zaproponowana przez Zarząd RSM ordynacja przewiduje, że każdy ze spółdzielców danego osiedla wybiera również członków Rady Nadzorczej z innych osiedli, dlatego na karcie wyborczej może zaznaczyć aż 20 swoich faworytów.

Od kilku tygodni trwa zażarta kampania wyborcza. Spółdzielcy niezadowoleni z obecnej polityki zarządu zorganizowali szereg spotkań na poszczególnych osiedlach, na których przedstawiali swoich kandydatów. – Tylko wysoką frekwencją możemy coś zmienić – twierdzą zgodnie. Licznego udziału spółdzielców w Walnym Zgromadzeniu oczekuje również prezes Zarządu Zygmunt Haliniak: – Ja liczę, że członkowie RSM przyjdą na te zebrania i będą głosować w swoich interesach.

Arkadiusz Rogowski

20
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
rychotudamOlbrzymRomanklin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rycho
Gość
rycho

Alicja napisała ; „rycho, ważniaku jeśli jesteś taki oblatany w prawie spółdzielczym i umiesz czytać to powinieneś wiedzieć, że na obecnych częściowych Walnych Zgromadzeniach nie są przewidziane w porządku obrad zmiany w Statucie RSM /wisiał dość długo na klatkach schodowych aby się z nim zapoznać/, nie ma powoływanej Komisji Statutowej, więc po co się pchałeś na nie swoje zebranie z jakimiś propozycjami zmian w Statucie. Jeśli chcecie zmieniać Statut to zróbcie to zgodnie z prawem spółdzielczym. & 70 pkt.5 Statutu RSM stanowi, że “ WZ może podejmować uchwały jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad podanych do wiadomości członkow w sposób… Czytaj więcej »

rycho
Gość
rycho

ALICYYYYYJO „& 70 pkt.5 Statutu RSM stanowi, że “ WZ może podejmować uchwały jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad podanych do wiadomości członkow w sposób i terminach określonych Ustawą i Statutem” i to jest fakt .szkoda ,że nie przeczytałaś [ no ale czytać i rozumieć co się czyta trzeba umieć ] porządku obrad WZC RSM odbywanego w 6 częściach w dniach od 15 do 20 .04 2013 uwzględniający projekty uchwał złożone przez członków Spółdzielni. PKT 7 . PODJECIE UCHWAŁ :podpunkt 9 , 10 , 12 , 13 [ cytuje tylko ten ostatni ” w sprawie zmiany statutu Spółdzielni – dotyczy… Czytaj więcej »

Roman
Gość
Roman

rycho czy ty czasem nie masz renty ? z tego co wiem to ty się leczysz na psychikę, ale jak widać coś ci nie wychodzi. Ludzie już wybrali i jak widać nie ciebie i nie twoje stowarzyszenie – pogódź się z tym. Naewt na swoim osiedlu nie zrobiłeś z kolegami szału.Dużo mówisz i dużo haseł rzucasz ale bez pokrycia – zajmij się lepiej sprzedażą torebek, lepiej na tym wyjdziesz.
ps. nie wysyłaj ludzi do psychiatry jak ty masz wszystkie terminy już u niego zabukowane.

tudam
Gość
tudam

Tak jest źle, tak niedobrze a jednak na żadnym z 4 osiedli odłączenie nie przeszło. Przykro mi to stwierdzić, ale jak widać informacje podawane w gazecie nie były prawdziwe. Wyniki mówią same za siebie 10 osób nie może odpowiadać za kilka tysięcy.

Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa – najlepsza spółdzielnia!

Pozdrawiam

klin
Gość
klin

„Spółdzielcy RSM wybiorą Radę Nadzorczą” . Powinno być .Pracownicy spółdzielni będący zarazem spółdzielcami w ilości ca 300 osób „wybiorą ” tych których wskaże im Zarząd RSM . RSM to taka ” spółdzielnia ” – Rodzina na swoim. frekwencja pracowników będzie na poziomie 98% , rewelacja.

Roman
Gość
Roman

Ile Karbarz Ci płaci? Bo to już wszyscy wiedzą że kupuje głosy.

Olbrzym
Gość
Olbrzym

Ile ci płaci Karbarz?
Po dukacie wariacie. Chcę zmian! Nie znam Karbarza.

Roman
Gość
Roman

Jak chcesz zmian to wyjedz do Ciechocinka, albo wydepiluj sobie klatę.

klin
Gość
klin

Roman czy ty masz coś z głowa czy to tak na stałe ?

Żak
Gość
Żak

Dobrze, że media włączyły się do rozpropagowania problemu. Liczę, że będą pamiętać i o spółdzielcach z Nowego Miasta. Tam ostatnio w wyborach było tylu kandydatów do rady co miejsc – a więc wybrano większość „samych swoich”. Trzeba z tym koniecznie skończyć.!!!!

rycho
Gość
rycho

Dzisiaj pracownicy [ i prezes Filip ] złamali wszelkie zasady demokracji spółdzielczej .Pomimo ,ze jestem członkiem RSM a także jednym z kilkunastu projektodawców zmian w STATUCIE RSM uniemożliwiono mi w sposób siłowy wziąć udział 1-szej części w WALNEGO ZGROMADZENIA .Będąc jednym z projektodawców zmian w STATUCIE RSM [ nakazuje to przyzwoitość ] powinienem zostać zaproszony na wszystkie części Walnego Zgromadzenia Członków RSM aby w razie kontrowersji mieć możliwość obrony racji swoich [ naszych ] projektów zmian..Niestety arogancja i chamstwo p.Filipa , p.LISA i „cerberki” płci żeńskiej [ chyba ] [ bez urazy ale nie chciała się przedstawić , bo chyba… Czytaj więcej »

rycho
Gość
rycho

Dodam tylko , ze całe te wybory to farsa i wielka mistyfikacja . Juz dzisiaj mogę podąć z 80 % prawdopodobieństwem ich wynik , tak jak podałem wynik wyborów do SRO KRAKOWSKA POŁUDNIE p. JURASZOWI PRZY OSTATNICH WYBORACH . Wybory przy obecnie obowiązującym STATUCIE RSM to farsa.

Roman
Gość
Roman

rycho – jakie będą wyniki w totka na weekend? jak masz taki dar to przy 80% to piątkę dasz radę przewidzieć.

klin
Gość
klin

Nie masz pojęcia o czym piszesz albo jesteś zausznikiem Zarządu .Jak taki z ciebie chojrak to może się założysz o kasę [ podaj kwotę – tylko się nie ośmieszaj ] Ja jak będę miał możliwość wglądu na listę kandydatów to wskaże ci co najmniej te 75-80% pewniaków nowej starej RN .Jak się boisz utraty kasy to siedź cicho.

Roman
Gość
Roman

Następny jasnowidz. Jakaś epidemia?

Czekam aż będzie któryś miał 100 %.

Poinformowany
Gość
Poinformowany

Otóż pani bez nazwiska to zapewne Maria filip, Grażyna Haliniak lub Maria Prostak. Pora wyciągnąć wnioski. Patologia , wstyd, skandal!

Roman
Gość
Roman

Myślę ,że rycho by poznał wymienione przez Ciebie osoby.(taki działacz jak on na pewno parę osób ze swojego osiedla zna).

klin
Gość
klin

Nie myśl tyle bo to Ci szkodzi.

Kos
Gość
Kos

Dlaczego prezesi się sprzeciwiają? „Przywiązanie” pieniędzy wpłacanych na fundusz remontowy do nieruchomości, z których pochodzą, uniemożliwi lub znacznie ograniczy możliwość stosowania nierynkowych cen i wydawania pieniędzy na cele niezwiązane z przeznaczeniem funduszu remontowego. Przy okazji służyć będzie większej przejrzystości powodując szersze zainteresowanie mieszkańców gospodarką remontową i inwestycyjną. Proponowana zmiana w zakresie ewidencjonowania i rozliczania funduszu remontowego jest korzystna dla spółdzielców, bo oprócz przeciwdziałania niegospodarności kształtuje w mieszkańcach postawy większej odpowiedzialności i dbałości o mienie. Zrozumiały staje się w tej sytuacji bunt i sprzeciw części zarządów spółdzielni-molochów bezpodstawnie straszących mieszkańców rzekomym brakiem możliwości remontowania budynków. Korzystniej z punktu widzenia prywatnych interesów… Czytaj więcej »

DarthVader
Gość
DarthVader

Jestem za, a nawet przeciw!!!!!!!!