Spór o lokalizację aquaparku

Na razie nie została wskazana dokładna lokalizacja aquaparku. Wiadomo, że powstanie za galerią handlową. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Planowana budowa aquaparku w Parku Sybiraków podzieliła mieszkańców os. Gen. Andersa i rzeszowskich radnych.

- Została podpisana przedwstępna umowa z WOMAK-iem (właściciel galerii handlowej przy ul. Krakowskiej – przyp. red), który ma zająć się budową aquaparku. Trudno określić wielkość obiektu, jego dokładną lokalizację, ponieważ wszystko jest na etapie rozmów – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa. Mieszkańcy os. Gen. Andersa boją się zniszczenia zieleni w Parku Sybiraków, w którym to ma powstać park wodny.

- Kilka razy w roku odbywają się tu imprezy kulturalne, przychodzi mnóstwo ludzi, wszyscy dobrze się bawią – mówi jedna z mieszkanek osiedla. – Codziennie wychodzimy tu z naszymi dziećmi czy z psami na spacer. A teraz chcą nam to wszystko zabrać!

W ratuszu uspokajają. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że mieszkańcy się boją, ale nie ma mowy np. o wycięciu wszystkich drzew. Teren jest na tyle duży, że nie będzie problemu z pogodzeniem wszystkiego – przekonuje Chłodnicki. – Z wstępnych informacji wynika, że aquapark ma powstać na tyłach galerii handlowej i obejmie między innymi tzw. nieckę – dodaje.

Obok basen olimpijski
Miasto planuje przekazać inwestorowi działkę w formie wieczystego użytkowania, a obok zrealizować własny projekt – budowę basenu o wymiarach olimpijskich. – Będzie on połączony z aquaparkiem – mówi rzecznik.

Cześć mieszkańców os. Gen Andersa stworzyła internetową stronę protestu, na której wyrażają swoje zaniepokojenie losami parku Sybiraków. Pod petycją udało się im już zebrać ponad 600 podpisów. Na ich prośbę dojdzie do spotkania z władzami miasta, które odbędzie się 12 kwietnia w klubie „Karton”. Na razie nie została jeszcze ustalona konkretna godzina.

Ewelina Nawrot

do “Spór o lokalizację aquaparku”

 1. marcin

  dobry pomysł z tym aquaparkiem,córki będą mieć blisko w lecie się gdzie ochłodzić,a dziadki i babki z psami i ich kupami na ,,przyrwę,,

 2. maniek

  Nie nadużywajcie pojęć, najbliższe aquaparki są na Słowacji i Czechach, w Rzeszowie powstanie co najwyżej basen z zapleczem rekreacyjnym, jak np. w Strzyżowie czy Kolbuszowej.

 3. stach

  już mówiłem że idealną lokalizacją będą tereny obok stadionu stali, gdzie chcą wybudować kiczowate wieżowco-żaglowce.

 4. tomek

  coś się ma dziać ale jak zwykle mieszkańcy sie nie zgadzają. nigdy nikomu nie można dogodzić.

 5. grzesiek5886

  psy nie beda gdzie sra….ły. Jaka szkoda

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.