Spór wokół rad szpitali

PODKARPACIE. Naruszenie prawa czy sposób na odwołanie dyrekcji?

Radni wojewódzcy wybrali nowych członków rad społecznych Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu oraz Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Nieoczekiwanie, podczas sesji sejmiku radni Prawa i Sprawiedliwości stwierdzili, że działania marszałka są niezgodne z przepisami.

Marszałek Mirosław Karapyta poinformował, że ma zastrzeżenia do funkcjonowania rad społecznych niektórych placówek medycznych, dlatego postanawia wymienić ich przewodniczących i członków.

– Uważamy, że rady społeczne w tych placówkach już są i nie ma powodu powoływać nowych – mówił Wojciech Buczak, przewodniczący klubu PiS. – Jeśli uchwała wejdzie w życie, to ją zaskarżymy.

PiS wycofało także swoich kandydatów do rad. Ze strony PiS pojawiły się tez zarzuty naruszania demokracji oraz zemsty – chodzić ma bowiem o zmianę dyrektorów tych placówek.

– Wszystko jest zgodne z procedurą – zapewniał Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia. – Podobnie było podczas poprzedniej kadencji.

Ostatecznie radni koalicji (Platforma Obywatelska, SLD i PSL) przegłosowali zmiany. A radni PiS w głosowaniach nie wzięli udziału, choć byli na sali obrad.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments