Spotkania z himalaistą na Politechnice

Leszek Cichy jest pierwszym na świecie zdobywcą Mount Everestu zimą oraz pierwszym Polakiem, który skompletował Koronę Ziemi. Fot. Politechnika

RZESZÓW. Naukowe Koło Geodetów „GLOB” Politechniki Rzeszowskiej zaprasza na spotkanie z Leszkiem Cichym.

We wtorek (16.04) i środę (17.04) w auli V1 Politechniki Rzeszowskiej (al. Powstańców Warszawy 12) odbędą się spotkania z legendą polskiego himalaizmu Leszkiem Cichym.

Wtorkowe spotkanie o godz. 18:15 jest ogólnodostępne, natomiast środowe przeznaczone jest dla uczniów szkół średnich województwa podkarpackiego. Na spotkaniach podzieli się swoimi doświadczeniami ze wspinaczki wysokogórskiej, opowie o tym, że alpinizm to nie tylko sport, zmaganie z siłami natury czy intensywny trening, lecz również zgłębianie piękna natury, praca nad charakterem, a także rozwój duchowy.

Wystąpienie zaproszonego gościa poprzedzą prelekcje pt. „Krótka historia zdobywania i nadania Górze Gór imienia geodety walijskiego George’a Everest’a” oraz „Od niwelacji trygonometrycznej do techniki GNSS”. Prezentacje przygotowane przez członków Naukowego Koła Geodetów „GLOB” będą miały charakter popularnonaukowy.

Więcej informacji na http://glob.prz.edu.pl/spotkanie

Arkadiusz Rogowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o