Spotkanie z Krzysztofem Skowrońskim w WSIiZ

Spotkanie z Krzysztofem Skowrońskim jest wynikiem współpracy partnerskiej kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. Fot. Archiwum
Spotkanie z Krzysztofem Skowrońskim jest wynikiem współpracy partnerskiej kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Hasłem przewodnim będzie „Dziennikarstwo Obywatelskie”.

We wtorek, 29 października, o godz. 11 w Klubie Akademickim IQ odbędzie się spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Krzysztofem Skowrońskim.
Dziennikarz będzie gościem Klubu Radioeter.fm. Hasłem przewodnim będzie „Dziennikarstwo Obywatelskie”.

Spotkanie z Krzysztofem Skowrońskim jest wynikiem współpracy partnerskiej kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich.

SDP jest najstarszą organizacją twórczo-zawodową dziennikarzy w Polsce, również najbardziej prestiżową. Liczy obecnie prawie 3 tys. członków – dziennikarzy z całej Polski. Do celów SDP należą m.in. wspieranie twórczości dziennikarskiej, dbałość o etykę zawodową dziennikarzy i ochrona ich praw. Stowarzyszenie organizuje konferencje i seminaria, dyskusje, konkursy dziennikarskie, jest też członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy IFJ w Brukseli.

Dzięki umowie między uczelnią a SDP studenci WSIiZ będą mogli liczyć na staże i praktyki w tej instytucji. Ponadto przedstawiciele SDP będą brać udział w tworzeniu programu studiów dla dziennikarstwa, opiniować zmiany wynikające z bieżących potrzeb medialnego rynku pracy.

Krzysztof Skowroński skończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę radiową rozpoczął w Radiu Zet. Stworzył Śniadanie z Radiem Zet i audycję Jazda Polska. W 2002 prowadził w Polsacie program Czarny Pies i Biały Kot, a od 2005 w TVP1 – WiO program publicystyczny komentujący tydzień. Później był dyrektorem Trójki. Obecnie jest prezesem SDP oraz właścicielem Radia WNET.

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Trzykrotnie nominowany do tytułu Dziennikarza Roku (w finale 1998, 1999, 2000); w marcu 2007 został laureatem nagrody imienia Dariusza Fikusa w kategorii wydawców i redaktorów naczelnych: ,,za rzetelność, profesjonalizm i odwagę” (przyznawana przez redakcję gazety „Rzeczpospolita” i jej wydawcę „Presspublica”). Krzysztof Skowroński jest także współautorem książki: ABC dziennikarstwa. Wskazówki i porady nie tylko dla początkujących (część dotycząca dziennikarstwa radiowego; książka z: Tomaszem Lisem i Mariuszem Ziomeckim, wyd. 2002).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iza
iza
7 lat temu

Tylko ci co skręcają na PO sa obiektywni.

.
.
7 lat temu

Dodać należy, że skręcił w stronę PiS. Taki z niego wspaniały dziennikarz, bardzo „obiektywny” ;-)

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

To jeden z dobrych nielicznych dziennikarzy !!!

fertypo
fertypo
7 lat temu

to jest któryś z tych tzw niepokornych, obiektywnych i prawdziwie polskich dziennikarzy? :D

iza
iza
7 lat temu

Krzysztof Skowroński to przykład rzetelnego dziennikarstwa. Trudny i wymagający partner w rozmowie. Jako filozof z wykształcenia używa rozumu w zadawaniu pytań. Logika jego pytań jest porażająca i wyłapująca fałsz w odpowiedziach.
On nie błyszczy, ale lśni jak diament. Takiego dziennikarstwa nam potrzeba. A przy tym jest skromnym człowiekiem, z którym bez zadęcia można porozmawiać.