Spotkanie z księdzem Piotrem Pawlukiewiczem

FOT. z: www.xpiotr.pl/zdjecia.php

RZESZÓW. Twój czas nie będzie zmarnowany. Zapraszamy na wieczór ze znanym kapłanem.

Jutro (czwartek, 17 lutego) o godz. 19. Duszpasterstwo Akademickie „Wieczernik” zaprasza na spotkanie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem pt. „Pozwól, że ci przedstawię – Jezus z Nazaretu”. Katecheza odbędzie się w górnym kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (ul. Ks. Jałowego 37 a). Konferencję poprzedzi msza św. Szczegóły dostępne są na internetowej stronie duszpasterstwa ‘wieczernik.rzeszow.pl’

Ks. Piotr Pawlukiewicz ur. się w 1960 r. w Warszawie. Jest doktorem teologii pastoralnej, rekolekcjonistą, kaznodzieją, autorem książek o tematyce religijnej.

Studiował teologię pastoralną na lubelskim KUL-u, homiletykę na dawnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na UJ. W 1985 ukończył seminarium duchowne w Warszawie. Był kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów. Jego głos znany jest z homilii głoszonych w kościele Św. Krzyża w Warszawie podczas transmitowanych o godz. 9. przez Polskie Radio niedzielnych mszy św. Ks. Pawlukiewicz w Radio Plus Warszawa prowadzi audycję „Katechizm poręczny”, w której odpowiada na pytania słuchaczy dotyczące praktycznych aspektów wiary. Głosi także kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny. Prowadzi wykłady z homiletyki dla alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments