Spotkanie z Wandą Półtawską

RZESZÓW. Arcyciekawy wieczór u bernardynów. Przyjdź na pewno nie będziesz się nudził

Dzisiaj, po wieczornej mszy św. (około godz. 19.) w bazylice o. bernardynów w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z dr Wandą Półtawską wieloletnią przyjaciółką papieża Jana Pawła II.. Tej przyjaźni poświęcona jest książka „Beskidzkie rekolekcje” – zbiór wzajemnej korespondencji z niemal 50 lat.

Wieczór w ramach cyklu katechez audiowizualnych tym razem będzie poświęcony tematowi antykoncepcji. Poprowadzi je doświadczona lekarz psychiatra, znawczyni zagadnień moralnych, autorka wielu książek poświęconych problematyce małżeństwa i rodziny. Na spotkanie zapraszają wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Franciszkańska Młodzież Oazowa. Po konferencji będzie można nabyć książki autorstwa dr Półtawskiej.

Dr Wanda Półtawska ur. się w 1921 r. w Lublinie. W czasie wojny więziona była w obozie w Ravensbrück. Po wojnie, w 1951 ukończyła medycynę na UJ w Krakowie, tam także doktoryzowała się z psychiatrii. Wykładała m.in. medycynę pastoralną na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, pracowała w Poradni Wychowawczo-Leczniczej przy Katedrze Psychologii UJ, w roku 1967 zorganizowała Instytut Teologii Rodziny przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, którym kierowała przez 33 lata. W pierwszej połowie lat 80. wykładała w Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments